reklama

Mesto bude prešetrovať 3-miliónovú investíciu Tavosu v projekte City Arena

Primátor Peter Bročka informoval poslancov mestského zastupiteľstva o investíciách spoločnosti Trnavská vodárenská spoločnosť (TAVOS) vo výške približne 3 milióny eur, vyvolaných v súvislosti s projektom City Arena.

Ako poznamenal, TAVOS investoval do realizácie zariadení, prekládok sietí a iných aktivít, ktoré boli vyvolané v rámci developerského projektu.

Akcionármi spoločnosti sú mestá a obce okresov Trnava, Piešťany a Hlohovec. Najväčším z ich s takmer 30-percentným podielom je mesto Trnava.

cityarena-2

Ilustračné foto

O zaradenie investícií do plánu, potrebných najmä pre fungovanie komerčnej časti projektu, mal podľa Bročku požiadať spoločnosť TAVOS bývalý primátor Vladimír Butko.

„Budeme zisťovať, na základe čoho sme prostredníctvom TAVOSU podporovali developera pri jeho činnosti. Oslovíme City Arenu, vysvetlenie budeme požadovať aj od vedenia TAVOS-U. Nielen ja, ale aj niektorí zamestnanci vodárenskej spoločnosti považujeme tieto aktivity za zvrátené,“ uviedol Bročka v stredu na tlačovej besede.

Investičné akcie TAVOS-U v rámci projektu City Arena začali ešte v roku 2013. Spoločnosť si kvôli veľkej investícii zobrala úver.

„Prvé signály sú také, že TAVOS vychádzal z požiadavky vedenia mesta v rámci zmeny územného plánu. Podstata je však taká, že aj zmena územného plánu bola vyvolaná developerom,“ pripomenul trnavský primátor, ktorý je členom dozornej rady podniku ako zástupca mesta.

Ulož ako PDF
Napísal 24. júna 2015 12:06. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Mesto bude prešetrovať 3-miliónovú investíciu Tavosu v projekte City Arena”

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.