reklama

Okrem ceny bude pri rozhodovaní o predaji areálu bývalej školy vo Voderadoch rozhodovať aj účel využitia objektov

Trnavský samosprávny kraj vyhlásil obchodnú verejnú súťaž na predaj prebytočného majetku. Ponuky na kúpu troch súborov nehnuteľností v Hornom Bare, Voderadoch a Zemianskych Sadoch môžu záujemcovia predkladať do 1. marca 2021.

„V roku 2017 sme zastavili výpredaj župného majetku. Prebytočným budovám sme začali hľadali nové verejné funkcie v duchu hesla nepredať-zveľadiť. Úspešní sme boli napríklad pri bývalej budove strednej školy v Piešťanoch, kde už vzniká kultúrne a kreatívne centrum ARTA. Sú však iné objekty, ktorým ďalšie zmysluplné využitie nájsť nevieme. Preto sme sa rozhodli pre ich predaj v obchodnej verejnej súťaži,“ vysvetlil trnavský župan Jozef Viskupič.


Bývalá Združená stredná škola poľnohospodárska a potravinárska vo Voderadoch
FOTO: TTSK

Areál vo Voderadoch sa župa neúspešne pokúša predať už niekoľko rokov. V súťaži okrem ceny bude na rozdiel od ostatných dvoch nehnuteľností rozhodovať aj účel využitia objektov a projekt predložený prípadným záujemcom.

„Župa preferuje ďalšie verejnoprospešné využitie priestorov bývalého internátu Združenej strednej školy poľnohospodárskej a potravinárskej vo Voderadoch. Pri vyhodnocovaní predložených ponúk bude postupovať v súčinnosti s obcou Voderady, s ktorou o využití budovy dlhodobo intenzívne komunikuje,“ uviedol Viskupič.

O vyhlásení 33. kola obchodnej verejnej súťaž rozhodli poslanci krajského zastupiteľstva na svojom poslednom rokovaní 27. januára 2021. Objekt v Hornom Bare slúžil ako zdravotnícke zariadenie. Areály vo Voderadoch a Zemianskych Sadoch zas boli využívané ako stredné odborné školy.

Oproti predchádzajúcim kolám súťaže, v ktorých boli tieto nehnuteľnosti ponúknuté, sa župa, s cieľom zvýšiť počet záujemcov a zabezpečiť lepšiu výhodnosť ponúk, rozhodla zaviesť možnosť uskutočnenia druhého kola ponukového konania elektronickou formou. Táto možnosť sa netýka prípadu Voderád.

Ulož ako PDF
Napísal 8. februára 2021 9:38. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.