reklama

Bazénová spoločnosť Reku-Slovakia plánuje presunúť výrobu z Trnavy do priemyselného areálu pri Voderadoch

Výrobca bazénov a príslušenstva Reku-Slovakia so sídlom v Trnave predložil úradom a inštitúciám zámer výstavby hál pre výrobu a skladovanie v priemyselnom areáli pri Voderadoch.

Zámerom trnavskej spoločnosti je dobudovanie prevádzky na výrobu polykarbonátových bazénov v nadväznosti na predchádzajúci zámer, v rámci ktorého boli vybudované skladovacie plochy.

Projekt rieši dobudovanie celej prevádzky aj s presunom technologickej linky na výrobu samotných laminátových bazénov so sociálnym zázemím, výstavbu hál na skladovane hotových výrobkov, vybudovanie obslužných komunikácií pre nákladné vozidlá a vybudovanie parkovacích plôch pre kamióny, zamestnancov a návštevy.

Potrebu výstavby nových hál zdôvodňuje spoločnosť v súčasnosti už obmedzenými skladovacími a výrobnými priestormi vo svojej prevádzke v Trnave.


Sídlo firmy v Trnave

Reprofoto: Google Maps

Výrobu sklolaminátových bazénov preto Reku-Slovakia presunie do lokality pri Voderadoch, ktorý je určená ako výhľadová plocha pre priemyselný areál.

„Lokalita zodpovedá požiadavkám navrhovateľa na jej veľkosť, vybudovanú technickú infraštruktúru ako aj odstupovými vzdialenosťami od najbližšej zástavby a enviropožiadavkám z hľadiska ochrany životného prostredia,“ konštatuje sa v predloženom zámere, ktorý posudzujú v rámci povoľovacieho procesu zo zákona určené úrady a inštitúcie.

Investor počíta s investičnými nákladmi vo výške asi pol milióna eur.

Reku-Slovakia: Takmer tri desaťročia v Trnave

Výrobca bazénov zamestnáva asi 80 ľudí a v Trnave pôsobí už od prvej polovice 90. rokov. Materská rodinná spoločnosť sídli v nemeckom Geeste.

Spoločnosť Reku Slovakia bola založená v roku 1994 ako dcérska spoločnosť skupiny RivieraPool, ktorá je popredným výrobcom prefabrikovaných bazénov v Európe.

Výrobný program tvoria schody pre bazény, prefabrikované bazény, bazénové prvky a technologické šachty, ako aj špeciálne výrobky pre externé spoločnosti.

Ilustračné foto: REKU – Slovakia

Sídlo firmy pri križovatke ulíc Priemyselná – Nitrianska

Ulož ako PDF
Napísal 17. apríla 2023 9:44. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava, Z regiónu. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.