reklama

Pri Voderadoch má vyrásť továreň na výrobu a výskum autobatérií. Fungovať začne v roku 2021

Slovensko-americká spoločnosť InoBat Auto oznámila 20. mája 2020 rozhodnutie o postavení továrne na výrobu, výskum a vývoj autobatérií v priemyselnom parku pri Voderadoch v trnavskom okrese.

Závod sa bude rozprestierať na ploche 27-tisíc metrov štvorcových. Spoločnosť InoBat Auto počíta v prvej fáze s investíciou 100 miliónov eur.

Fabrika má podľa informácií spoluzakladateľa spoločnosti InoBat Auto Mariána Bočeka priniesť 150 vysokokvalifikovaných pracovných miest.

Ilustračné foto: InoBat

Továreň pri Voderadoch má kombinovať výrobu s výskumom a vývojom prototypov batériových článkov. Výroba sa má rozbehnúť v priebehu roku 2021.

Výstavba závodu má odštartovať ešte pred koncom tohto roka.

„Továreň a jej vývojové centrum umožnia európskym výrobcom elektromobilov znižovať závislosť od dovozu z Ázie. Potrebu tejto nezávislosti okrem dlhodobých trendov potvrdila aj aktuálna kríza v súvislosti s novým koronavírusom, keď bezpečnostné opatrenia narušili dodávateľské reťazce medzi kontinentmi,“ povedal Marián Boček.

Druhá fáza má dosiahnuť objem investície až 1 miliardu eur a potenciálnu zamestnanosť 1500 ľudí.

Zameraná bude na veľkokapacitnú výrobu batériových článkov InoBat Auto Gigafactory. Do roku 2024 má podľa predbežných odhadov dodať 240 000 batérií do elektromobilov.

Spoločnosť InoBat Auto získala od štátu na podporu výskumu, vývoja a výroby batériových článkov pre elektromobilitu investičný stimul vo výške 5 miliónov eur.

Ulož ako PDF
Napísal 20. mája 2020 13:21. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.