reklama

Ľudia podržali trnavskú charitu. Jej služby budú fungovať aj v roku 2021

Vďaka podpore verejnosti bude môcť Trnavská arcidiecézna charita (TADCH) v tomto roku prevádzkovať a vykonávať všetky sociálne služby pre rodiny a jednotlivcov v núdzi, ľudí na ulici, seniorov, aj tých, ktorí potrebujú pomoc zdravotníkov.

Pandémia spôsobila problémy aj organizáciám, ktoré prevádzkujú sociálne služby, zamestnanci Trnavskej charity mali preto vážne obavy, či dokážu v roku 2021 pokryť náklady na fungovanie organizácie.

Koncom minulého roka tak TADCH požiadala verejnosť o podporu a vyhlásila mimoriadnu zbierku. V nej sa podarilo vyzbierať 25-tisíc eur.

Pre financovanie charity sú zásadné aj dve zbierky v kostoloch, ktoré zostali pre pandémiu na dlhý čas zatvorené. Napriek obmedzenému počtu veriacich, ktorí mohli prísť v novembri do kostolov, bola výsledkom jesennej zbierky na charitu suma 53-tisíc eur.

„V mimoriadne náročnej dobe sme vďační za túto pomoc a veľmi si ju vážime. Verejnosť nám umožnila zachovať služby charity a vytvárať priestor na ich rozvoj,“ povedal riaditeľ TADCH Miroslav Dzurech.

Ilustračné foto: TADCH

Charita je podľa slov Miroslava Dzurecha vo veľkej miere závislá práve od podpory verejnosti.

„Napriek tomu, že sociálne a charitatívne služby sú pre verejnosť veľmi potrebné, nie sú dofinancované z verejných zdrojov. Ich financovanie tak musíme zabezpečovať sami. Len pre predstavu, náklady na prevádzkovanie našej organizácie sa každoročne vyšplhajú do výšky viac ako jeden milión eur,“ povedal riaditeľ TADCH.

Peniaze zo zbierok použije Trnavská charita na financovanie viacerých služieb, napríklad Siete pomoci, vďaka ktorej pomáha ľuďom v núdzi potravinami a materiálne.

Pomôžu jej aj pri prevádzke nízkoprahových denných centier v Trnave a Piešťanoch a pri prevádzke farských charít v ďalších mestách a obciach, ako aj na nevyhnutné opravy v zariadení pre seniorov Dom pokojnej staroby v Cíferi.

Podporu verejnosti by chcela trnavská charita zúročiť aj pri rozvoji špecializovaného sociálneho poradenstva, ktoré je účinnou pomocou pre ľudí bez domova alebo v takej nepriaznivej situácii, že im bezdomovectvo hrozí.

Špecializované sociálne poradenstvo poskytuje charite pre klientov bezplatne.

Ulož ako PDF
Napísal 20. januára 2021 11:13. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.