reklama

Trnavská charita prichádza do ulíc hovoriť o skutočných príbehoch jej klientov

Martina už nežije na ulici, Jaroslav sa po 23 rokoch v spoločnosti. Zuzane dala šancu na lepší život fyzioterapeutka, 83-ročnému seniorovi pomohli opatrovateľky v Trnavská arcidiecézna charita týždňa charity do ulíc s službám dôstojnejší život.

Sociálne služby trnavskej charity využívajú klienti situáciách. Opatrovateľky asistujú odkázaným prostredí, ľuďom s ťažkými zdravotnými diagnózami pomáha charitná Agentúra domácej ošetrovateľskej služby.

Nízkoprahové centrá slúžia najbiednejším, sociálni pracovníci charity sa však venujú aj rodinám, závislým klientom a s návratom do života pomáhajú tým, ktorí opúšťajú brány ústavov pre výkon trestu odňatia slobody.

„S ľuďmi s takýmito príbehmi pracujeme každý deň. Naša služba je o reálnom živote a práve ten chceme ukázať verejnosti,“ vysvetľuje riaditeľ TACH Miroslav Dzurech.


Pracovníci charity budú v uliciach hovoriť s ľuďmi o reálnom živote a skutočných príbehoch

Ilustračné foto

Počas týždňa od 11. do 15. júna 2018 navštívi TACH postupne mestá Sereď, Nové Mesto nad Váhom, Dunajskú Stredu, Piešťany a Trnavu, ktoré spadajú do jej arcidiecézy. Svoju činnosť bude prezentovať vstánkoch na hlavných námestiach, navštívi predstaviteľov radníc a diskutovať bude s partnermi, ktorí v danom regióne poskytujú sociálne služby.

Vyvrcholením týždňa bude v piatok 15. júna podujatie na Hlavnej ulici v Trnave. Pod názvom Svet príbehov, ktoré sa týkajú aj vás sa postupne od 10. do 16. hodiny v moderovaných diskusiách na pódiu pred sídlom charity predstavia jej zamestnanci a spolupracovníci.

Hovoriť budú o piatich povolaniach, z ktorých každé má za cieľ pomáhať tam, kde je to potrebné.

„Prihovoriť sa chceme najmä dvom skupinám ľudí. Tým, ktorí potrebujú ktorúkoľvek z našich služieb a tým, ktorí cítia, že by mohli byť našim službám nápomocní,“ objasňuje Miroslav Dzurech. Do mnohých projektov totiž trnavská charita zapája verejnosť, či už formou dobrovoľníctva alebo partnerstva.

Týždeň charity zorganizoval na Slovensku vlani prvýkrát práve trnavský kolektív, tento rok nadobudlo podujatie celoslovenský rozmer a do názvu tak pribudlo aj slovo „národný“. V rovnakých dňoch ho organizujú arcidiecézne charity vo všetkých slovenských krajoch, každá z nich prichádza na verejnosť s vlastnými témami.

Ulož ako PDF
Napísal 10. júna 2018 7:51. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.