reklama

V zbierke pre charitu prispeli ľudia počas troch dní pätnástimi tonami produktov za 24-tisíc eur

Pätnásť ton potravín a hygienických pomôcok poslúži v budúcom roku ľuďom v núdzi, ktorí žijú na území od Nového Mesta nad Váhom po Komárno. Uplynulý víkend ich v desiatich hypermarketoch Tesco vyzbierala Trnavská arcidiecézna charita (TACH).

Potravinovej zbierke, ktorú charita organizovala už šiestykrát, sa darilo. Oproti minulému roku ju podporovatelia navýšili až o šesť ton.

Do stánkov, ktoré charita rozložila pred vstupom na predajne, priniesli zákazníci hypermarketov najmä konzervy s mäsom, strukoviny, vreckové polievky, ale tiež sprchové gély, šampóny, zubné pasty a ďalšie hygienické potreby.

Viac ako tri tony týchto produktov vyzbierala charita v Trnave, vyše dve tony v Dunajskej Strede aj v Galante. V zbierke nezaostali ani Hlohovec, Piešťany a Nové Mesto nad Váhom, v ktorých ľudia prispeli takmer dvoma tonami produktov.

Hodnota všetkých potravín a hygienických pomôcok dosiahla takmer 24-tisíc eur.

FOTO: TACH

„Ľudia tento rok reagovali presne na potreby našich klientov. Kupovali pre nich potraviny, ktoré môžu zjesť v akýchkoľvek podmienkach a zároveň veľmi potrebné hygienické pomôcky,“ povedal za charitu Juraj Juríček.

„Zatiaľ čo vlani kupovali najmä lacnejšie potraviny ako múka a cestoviny, tento rok investovali do mäsových konzerv a strukovín. Práve tieto jedlá poslúžia ľuďom v núdzi oveľa viac,“ doplnil.

Zbierku by charita nemohla uskutočniť bez pomoci dobrovoľníkov. Tento rok jej pomohlo takmer 300 ľudí, medzi ktorými boli študenti, zamestnaní i seniori na dôchodku. Najviac sa ich počas troch dní vystriedalo v Galante, najviac hodín zas odpracovali v Trnave.

Prijímateľmi potravinovej pomoci sú ľudia na ulici, ale aj rodiny a seniori, ktorí sa ocitli v krízovej životnej situácii.

Potraviny a hygienické pomôcky zo zbierok sú vôbec prvou pomocou, ktoré im charita poskytuje.

Ulož ako PDF
Napísal 28. novembra 2018 13:42. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.