reklama

Letná potravinová zbierka pomôže trom generáciám ľudí v núdzi

V piatok 16. a v sobotu 17. júna 2023 sa môže verejnosť zapojiť do Letnej potravinovej zbierky. Trnavská arcidiecézna charita dokáže vďaka jej výnosu pomôcť stovkám ľudí v núdzi.

V predajniach supermarketov a hypermarketov s celoslovenským pôsobením môžu ľudia už tradične zakúpiť trvanlivé potraviny a drogériu, ktorú prinesú do označeného stánku. Čakať ich tam budú dobrovoľníci charity, ktorí im zároveň poskytnú všetky dôležité informácie.

Trnavská arcidiecézna charita organizuje zbierku vo ôsmich mestách v Trnave, Galante, Dunajskej Strede, Šali, vo Veľkom Mederi, v Hlohovci, Piešťanoch a v Novom Meste nad Váhom.

„Verejnosť môže prispieť trvanlivými potravinami. Z nich potrebujeme najmä ryžu, strukoviny, cestoviny, múku, konzervy s mäsom, olej, džem, detské príkrmy, ale aj kávu, čaj či med. Rovnako môžu ľudia zakúpiť aj hygienické potreby, ktoré využívajú deti a dospelí ľudia,“ priblížila Darina Kukuľová – Kvetanová, PR manažérka Trnavskej arcidiecéznej charity.

FOTO: Trnavská arcidiecézna charita

Na charitu sa podľa nej obracia čoraz viac ľudí, ktorí sa ocitli v núdzi. Sú to napríklad viacpočetné alebo neúplné rodiny, ale aj seniori. Práve preto sú symbolom Letnej potravinovej zbierky tri generácie – deti, ich rodičia alebo iní ľudia, jednotlivci v stredom veku a napokon seniori.

„Jednou z dôležitých foriem pomoci, ktorú týmto ľuďom charita poskytuje je práve potravinová pomoc. Výnos zo zbierky poputuje do trnavského skladu solidarity a z neho priamo k núdznym ľuďom, s ktorými pracujeme v našich službách,“ objasnila Darina Kukuľová-Kvetanová.

Letná potravinová zbierka je celoslovenská aktivita Slovenskej katolíckej charity a jej partnera, siete predajní Tesco. Tí sa spoločnými silami a s podporou verejnosti snažia vyzbierať potraviny a drogériu, ktoré charita potrebuje v jej sociálnych službách.

Ulož ako PDF
Napísal 13. júna 2023 12:39. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.