reklama

Bývalý šéf outletu v Parndorfe bude riadiť centrum pri Voderadoch

Spoločnosť Freeport, ktorá patrí k popredným prevádzkovateľom outletov v Európe, bude zodpovedná za prevádzku najväčšieho outletového centra na Slovensku. Začiatkom marca podpísal Freeport zmluvu so slovenskou developerskou spoločnosťou Realiz, a.s., ktorá plánuje otvoriť ONE Fashion Outlet vo Voderadoch už na jar budúceho roka.

„Po rýchlom raste v posledných rokoch, je retailový trh na Slovensku pripravený na vstup outletu,“ povedal Iestyn Roberts, generálny riaditeľ spoločnosti Freeport. „Po prílive medzinárodných značiek do slovenských miest, predovšetkým Bratislavy, je ONE Fashion Outlet ďalším logickým krokom v rozvoji retailového trhu v strednej a východnej Európe,“ dodal.

Vizualizácia budúceho outletového centra pri Voderadoch

Pri rozvoji ONE Fashion Outlet využije Iestyn Roberts aj svoje skúsenosti z prevádzkovania outletu v rakúskom Parndorfe, za ktoré bol v minulosti zodpovedný. Aj vďaka jeho schopnostiam sa Parndorf v krátkom čase stal jedným z najväčších a najúspešnejších outletovývh nákupných centier v Európe.
Vladimír Kozár, projektový manažér ONE Fashion Outlet, k vzájomnej spolupráci uviedol: „Freeport vlastní a prevádzkuje najväčšie outletové centrum v Európe. Je preto prirodzené, že bude prevádzkovateľom aj najväčšieho outletu na Slovensku. Je to skúsený hráč na trhu, ktorý je zárukou toho, že ONE Fashion Outlet bude fungovať na rovnako vysokej úrovni ako najlepšie outlety v Európe.“

Spoločnosť Freeport je developerom 10 outletových centier v Európe, v súčasnosti prevádzkuje najväčší európsky outlet Freeport Alcochete pri Lisabone v Portugalsku, ďalej Freeport Kungsbacka neďaleko švédskeho Göteborgu a nákupné centrum Freeport Excalibur na česko-rakúskych hraniciach pri Znojme. Stavia ďalší outlet neďaleko Nice vo Francúzsku.
V novembri 2010 podpísal Freeport zmluvu so spoločnosťou Outlet China na výstavbu 30 outletových centier v Číne počas nasledujúcich 15 rokov.

Otvorenie outletového centra One Fashion Outlet v lokalite Jozefov Dvor pri Voderadoch je naplánované na jar budúceho roka. V prvej fáze projektu vyrastie 16-tisíc metrov štvorcových predajnej plochy s vyše 70 značkovými módnymi a športovými obchodmi.
V súčasnosti je podľa mediálnej zástupkyne projektu Nadi Urbanovej One Fashion Outlet obsadené už na 30%. Medzi spoločnosti, ktoré už potvrdili svoj prenájom, patria Adidas, GANT či Tom Tailor, ďalšie v súčasnosti finalizujú konkrétne podoby zmlúv. Investor plánuje do outletu prilákať ročne 1,5 až 2 mil. návštevníkov zo Slovenska, Maďarska, Rakúska a Českej republiky.

Ulož ako PDF
Napísal 16. marca 2011 8:48. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Z regiónu. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.