reklama

Na druhé kolo dražby outletu pri Voderadoch nikto neprišiel, nepomohla ani znížená cena 7 miliónov eur

Druhé kolo dražby outletového centra One Fashion pri Voderadoch prinieslo rovnaký výsledok ako to prvé – ponuku nepredložil žiadny záujemca.

V pondelok 26. augusta 2019 sa uskutočnilo druhé kolo dražby skrachovaného outletu pri diaľnici D1 neďaleko obce Voderady.

Ako informuje Trend.sk, na dražbe sa nikto nezúčastnil a teda nepadla ani žiadna ponuka.

V druhom kole klesla vyvolávacia cena na 7 miliónov eur, ani to však nepomohlo. Začiatkom júla v prvom kole stanovili minimálnu vyvolávaciu sumu na 10 miliónov eur.

Podľa analytikov v ďalšom kole dražby by mala cena opäť klesnúť.


Opustený outlet pri Voderadoch

Hlavné slovo pri určovaní novej vyvolávacej ceny bude mať najväčší veriteľ, ktorým je Všeobecná úverová banka.

Najväčšie outletové centrum na Slovensku otvorili 30. októbra 2013, výstavba One Fashion Outlet začala v novembri 2012.

Prevádzkovateľ One Fashion Outlet mal s fungovaním a financovaním chodu centra problémy už v pomerne krátko po otvorení a neskôr požiadal súdy o reštrukturalizáciu. Veritelia dali vo februári 2017 prevádzkovateľovi druhú šancu, keď schválili ozdravný plán a rok a pol na to, aby našiel investora.

Spoločnosť One Fashion Outlet 1 požiadala v roku 2018 súdy o vyhlásenie bankrotu a projekt skončil v dražbe. Najväčším veriteľom je VÚB Banka s pohľadávkami vo výške takmer 14 miliónov eur.

„V súčasnosti je objekt vo veľmi dobrom stave. Infraštruktúra objektu pozostáva z dvoch hlavných budov, ku ktorej prislúcha takmer 2500 parkovacích miest, v strede objektu je lokalizované jazierko uprostred ktorého sa nachádzajú priestory, kde bola prevádzkovaná kaviareň. Objekt je kompletne vybavený a vhodný pre prevádzkovanie obchodných, reštauračných a voľnočasových prevádzok. Daný objekt sa draží ako celok,“ popisuje objekt outletu dražobná spoločnosť.

Outletové centrum sa nachádza v katastri Voderád na parcelách s celkovou výmerou takmer 110 000 metrov štvorcových.

Náklady na prevádzku objektu vrátane dane z nehnuteľností, poistenia, údržby či stráženia udáva dražobná spoločnosť vo výške 108-tisíc eur ročne.

V outletovom centre na nachádzajú desiatky priestorov pre obchody a služby na ploche takmer 15-tisíc metrov štvorcových, k nim prislúchajú sklady a zázemie.

One Fashion Outlet počas svojho takmer päť rokov trvajúceho pôsobenia nedokázal pritiahnuť pravidelne väčšie počty zákazníkov. Aj napriek výbornej polohe neďaleko diaľnice D1 a pomerne blízko od Bratislavy.

Prevádzkovateľ predpokladal ročnú návštevnosť na úrovni 1,5 až 2 milióny zákazníkov, k týmto číslam sa však nikdy nepodarilo priblížiť.

Ešte počas výstavby projektu hovoril investor aj o realizácii druhej fázy so zameraním na relax a zábavu, tieto plány sa však nenaplnili.

Investičné náklady na realizáciu projektu dosiahli približne 30,5 milióna eur.

Ulož ako PDF
Napísal 26. augusta 2019 12:38. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava, Z regiónu. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.