reklama

Vlastník One Fashion Outlet pri Voderadoch požiadal súd o vyhlásenie bankrotu

Po necelých piatich rokoch od otvorenia požiadal prevádzkovateľ outletového centra One Fashion Outlet pri Voderadoch o bankrot. Informuje o tom týždenník Trend.

Prevádzkovateľ One Fashion Outlet mal s fungovaním a financovaním chodu centra problémy už v minulosti a požiadal súdy o reštrukturalizáciu. Veritelia dali vo februári 2017 prevádzkovateľovi druhú šancu, keď schválili ozdravný plán a rok a pol na to, aby našiel investora.

Vlastník centra oslovil podľa vlastných vyjadrení viac ako 200 subjektov z celého sveta. Ako sa však ukázalo, bez úspechu.

Prevádzkovateľ outletového centra preto po uplynutí lehoty stanovenej veriteľmi požiadal koncom júla 2018 Okresný súd Bratislava I o vyhlásenie konkurzu.


Outletové centrum pri Voderadoch

Najväčšie outletové centrum na Slovensku otvorili 30. októbra 2013, výstavba One Fashion Outlet začala v novembri 2012.

Krátko pred otvorením hlásil prevádzkovateľ 75 – percentnú obsadenosť priestorov a ďalších dvadsať percent plochy bolo v rokovaniach. Centrum disponuje na ploche 15 – tisíc metrov štvorcových 70 prevádzkami.

One Fashion Outlet počas svojho takmer päť rokov trvajúceho pôsobenia nedokázal pritiahnuť pravidelne väčšie počty zákazníkov. Aj napriek výbornej polohe neďaleko diaľnice D1 a pomerne blízko od Bratislavy.

Prevádzkovateľ predpokladal ročnú návštevnosť na úrovni 1,5 až 2 milióny zákazníkov, k týmto číslam sa však nikdy nepodarilo priblížiť.

Ešte počas výstavby projektu hovoril investor aj o realizácii druhej fázy so zameraním na relax a zábavu, tieto plány sa však nenaplnili.

Ulož ako PDF
Napísal 26. júla 2018 10:37. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Vlastník One Fashion Outlet pri Voderadoch požiadal súd o vyhlásenie bankrotu”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.