reklama

Viskupič zrušil sporný prenájom objektov bývalej školy vo Voderadoch

Predseda Trnavského samosprávneho kraja (TTSK) Jozef Viskupič po vzájomnej dohode ukončil zmluvu so spoločnosťou Centrum prenájmu s.r.o., ktorá získala v roku 2017 od kraja do prenájmu súbor objektov bývalej školy ZSŠ PaP vo Voderadoch.

„Župan Trnavského samosprávneho kraja Jozef Viskupič splnil svoj sľub a ukončil prenájom ubytovania v budove bývalého internátu vo Voderadoch. Rozhodlo o tom rokovanie s nájomcom budovy,“ informoval vo štvrtok 15. marca 2018 hovorca TTSK Patrik Velšič.

Ako ďalej pripomenul, zmluvu uzatvorilo predošlé vedenie župy, napriek protestom zástupcov obce a obyvateľov. Tým nepomohli ani stovky podpisov na petíciách.


Objekt bývalého internátu vo Voderadoch

„Tento druh podnikania vo Voderadoch končí, dohodli sme sa na tom so súčasnými nájomcami. Tak ako som sľúbil pred voľbami, ale aj na rokovaní u starostu, že tento problém pre občanov vyriešime, držím slovo. Prevádzkovanie podobných služieb už župa v tomto zariadení neplánuje,“ uviedol J. Viskupič.

Úrad TTSK už pripravuje konkrétne kroky, ktoré ešte v priebehu tohto roka ukončia aktuálny nájomný vzťah.

Zároveň bude v spolupráci s obcou hľadať vhodné využitie pre budovu bývalého internátu.

Petícia a nesúhlas obyvateľov Voderád

V súvislosti s rozhodnutím poslancov Zastupiteľstva TTSK o prenájme budovy sa obyvatelia Voderád začali obávať prísunu 400 nových ľudí do obce, zvýšenej kriminality alebo z toho, že ako dokáže obec svojou infraštruktúrou takýto nárast počtu bývajúcich zvládnuť.

Bývalému predsedovi TTSK Tiborovi Mikušovi a poslancom krajského zastupiteľstva poslali petíciu s 1062 podpismi obyvateľov obce Voderady a okolitých obcí s vyjadrením nesúhlasu s rozhodnutím zastupiteľstva TTSK o využití súboru objektov bývalej ZSŠ PaP na súkromné podnikateľské účely, konkrétne na poskytovanie ubytovania.

Zastupiteľstvo TTSK túto petíciu zobralo na vedomie 28. júna 2017, nič sa však nezmenilo.

V októbri 2017 obyvatelia obce Voderady zastúpení starostom obce Pavlom Augustínom a povereným členom petičného výboru Milošom Rybanským zaslali médiám otvorený list adresovaný predsedovi Trnavského samosprávneho kraja Tiborovi Mikušovi.

Vyjadrili sklamanie z postupu, ktorý zvolil kraj, a ktorý môže podľa nich vyústiť do problémov v pokojnom živote občanov.

„Viackrát sme sa dovolávali riešenia, ktoré by bolo v záujme všetkých dotknutých. Nadobudli sme však pocit, že sa o našom osude rozhoduje za zatvorenými dverami vedenia župy. Preto sa ozývame verejne – s vierou, že naše obavy nebude kraj konečne brať na ľahkú váhu a bude konať aj v záujme tých, pre ktorých je domovom,“ uvádzali členovia petičného výboru.

Ako zdôraznili, „doterajšie rozhodnutia TTSK malo pre obec Voderady za posledné obdobie neblahý efekt a obyvatelia právom nadobudli pocit, že sú TTSK ľahostajní“.

Bývalý župan Tibor Mikuš v máji 2017 vyhlásil, že TTSK sa stará o svoj majetok v súlade so zákonom a snaží sa minimalizovať straty. Údržba tohto bývalého školského internátu vyšla TTSK doteraz na 400 000 eur.

„Prenájmom získame 100 000 eur ročne,“ konštatoval Mikuš. Podľa neho sťažovať sa na niečo, čo má ešte len nastať, ak má vôbec nastať, je iluzórne. Pripomenul, že donedávna v objekte fungovala škola aj internát s rovnakým počtom ubytovaných a obec to zvládla.

K situácii okolo prenájmu objektu sa vyhlásením vyjadrili aj poslanci TTSK, ktorí odmietli medializované obvinenia, že obec o ponuke internátu nevedela.

Nehnuteľnosť bola od roku 2011 zaradená bez úspechu spolu do deviatich ponukových kôl na predaj prebytočného majetku TTSK. Obec mala zakaždým možnosť objekt kúpiť alebo prenajať.

Petičný výbor Mikušovi oponoval aj v tom, že „náklady spojené s údržbou súboru objektov bývalej ZSŠ PaP boli vo výške 400 000 eur, čo činí na jeden rok približne 66 600 eur. Viete nám zdokladovať reálne vynaložené náklady v tejto hodnote, keď bola budova nájomcovi odovzdaná v dezolátnom stave?“

Ulož ako PDF
Napísal 15. marca 2018 14:07. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava, Z regiónu. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Viskupič zrušil sporný prenájom objektov bývalej školy vo Voderadoch”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.