reklama

Vo Voderadoch chcú vybudovať dvojpodlažnú prístavbu základnej školy, podmienkou je získanie príspevku z Plánu obnovy

Obec Voderady vysúťažila zhotoviteľa prístavby základnej školy, ktorá má priniesť šesť nových tried, ale aj technické či rozšírené sociálne zázemie. Základnou podmienkou investičného zámeru je získanie príspevku z Plánu obnovy, o ktorý sa obec uchádza.

Nový dvojpodlažný objekt má byť pristavený k jestvujúcej hlavnej budove objektu. Obidva objekty budú vzájomne prepojené v obidvoch podlažiach.

Z verejnej súťaže vzišla cena 1,35 milióna eur s DPH, predpokladaná hodnota diela bola stanovená na 1,53 mil. eur.

Podstatnú časť investície má pokryť nenávratný finančný príspevok z Plánu obnovy.

Ako zdôraznila starostka obce Voderady Anita Gajarská, aktuálne pripravujú relevantné podklady k príprave samotnej Žiadosti o poskytnutie príspevku a dielo sa bude realizovať len v prípade úspešného schválenia príspevku z eurofondov.

„Bude nás nesmierne tešiť, ak budeme so žiadosťou úspešní, ale ešte nás čaká pomerne komplikovaná administratívna cesta,“ pripomenula.

Plánované rozšírenie priestorov ZŠ si tak ako v mnohých obciach pri Trnave vyžiadal nárast počtu obyvateľov, predovšetkým mladých rodín s deťmi.


Prístavba je vo vizualizácii vyznačená šedou farbou

Zdroj: Obec Voderady

Projekt počíta s výstavbou šiestich nových tried, každej s kapacitou pre 24 až 28 žiakov. Okrem učební je tu navrhnuté aj sociálne a hygienické zázemie žiakov a zamestnancov, školský klub, technické zázemie či šatne a prezliekarne.

Súčasťou projektu je aj fotovoltické zariadenie, určené na výrobu elektrickej energie na pokrytie vlastnej spotreby školy.

Objekt základnej školy vo Voderadoch bol budovaný vo viacerých etapách, ktoré boli postupne uvádzané do prevádzky.

Hlavná budova školy začala fungovať v roku 1962, druhá časť – prístavba bola uvedená do prevádzky v roku 2011.

Tá slúžila ako základná umelecká škola až do roku 2017, kedy priestory prenechala základnej škole a kvôli narastajúcemu počtu žiakov a ZUŠ sa presťahovala do centra obce.

Ulož ako PDF
Napísal 25. septembra 2023 12:20. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava, Z regiónu. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.