reklama

Pracháreň sa v tomto roku môže predávať aj počas leta. Poslanci schválili verejnú súťaž

O odkúpenie objektu Prachárne v centre Trnavy formou priameho predaja požiadala mesto trnavská spoločnosť Lekris.

Za zdevastovanú a päť rokov opustenú budovu zapísanú v zozname Národných kultúrnych pamiatok ponúkla súkromná spoločnosť mestu 600-tisíc eur.

Majetková komisia rozhodla, že nehnuteľnosť ponúkne mesto na predaj formou verejnej obchodnej súťaže s minimálnou východiskovou cenou 594-tisíc eur, určenou znaleckým posudkom.

Súhlas s vyhlásením verejnej súťaže vyjadrili hlasovaním poslanci mestského zastupiteľstva v utorok 25. júna 2013.

pracharen-trnava
Nový vlastník Prachárne môže byť známy už v prvej polovici augusta

Trnavská samospráva sa pokúsila predať Pracháreň naposledy vlani na jeseň, záujem o kúpu však neprejavil nikto.

Mesto pôvodne plánovalo vyhlásiť verejnú súťaž na predaj schátralého objektu v júni 2012, napokon sa tak stalo až v septembri. O stiahnutí vyhlásenia verejnej súťaže rozhodla mestská rada pred dvanástimi mesiacmi s odôvodnením, že letné obdobie nie je pre takýto predaj najvhodnejšie.

Na túto skutočnosť poukázal v rozprave k materiálu na utorňajšej schôdzi aj nezávislý poslanec Matej Lančarič.

Ak si dobre pamätám, tak presne pred rokom existoval iný záujemca o Pracháreň a bol problém vyhlásiť verejnú súťaž, pretože prichádzalo dovolenkové obdobie. Je zaujímavé, že teraz sa blíži rovnaké obdobie, ale teraz už ten problém nie je,“ pripomenul v rozprave Lančarič.

Firma Lekris plánuje investovať v Trnave aj do pripravovanej výstavby bytového domu na rohu Bratislavskej a Odbojárskej ulice.

Prípadní záujemcovia o kúpu Prachárne môžu predložiť mestu svoje ponuky do 5. augusta.

Vyhlásenie výsledkov sa uskutoční do 12. augusta 2013.

Ulož ako PDF
Napísal 25. júna 2013 16:34. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Pracháreň sa v tomto roku môže predávať aj počas leta. Poslanci schválili verejnú súťaž”

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.