reklama

Mesto si možno Pracháreň ponechá a opraví ju za vlastné. Záujemca sa opäť nenašiel

Do verejnej súťaže o kúpu Prachárne sa neprihlásil žiadny záujemca. Uzávierka na predkladanie ponúk uplynula 5. augusta, výsledky mali byť vyhlásené o týždeň neskôr.

Naposledy budovu predávala trnavská samospráva vlani na jeseň – a rovnako bez úspechu.

Mesto Trnava vyhlásilo verejnú súťaž na základe žiadosti trnavskej firmy Lekris, ktorá najprv požiadala radnicu o priamy predaj schátralého objektu za cenu 600-tisíc eur.

Samospráva sa rozhodla nepredávať Pracháreň konkrétnemu záujemcovi, ale vyhlásila transparentnú súťaž s minimálnou východiskovou cenou 594-tisíc eur.

pracharen-1
Pamiatkovo chránený objekt je zdevastovaný a vyžaduje značnú investíciu

Do termínu uzávierky neprišla žiadna ponuka. Rozhodneme sa, čo s Prachárňou ďalej. Po neúspechoch s verejnými súťažami vyzerá byť v súčasnosti najvhodnejšou alternatívou ponechanie si objektu vo majetku mesta a rekonštrukcia z vlastných zdrojov,“ naznačil možný scenár viceprimátor Bystrík Stanko.

Budova bývalého skladu pušného prachu a materiálu na delové gule je už piaty rok nevyužívaná a vyžaduje si komplexnú a finančne náročnú rekonštrukciu.

Viem si predstaviť, že časť Prachárne by mohla byť v budúcnosti využívaná na prenájom súkromným podnikateľom – napríklad v podobe gastronomických prevádzok na prízemí. Zadnú časť budovy z Radlinského ulice by možno vedelo využiť aj mesto pre potreby napríklad mestskej polície alebo na iné účely,“ doplnil Stanko.

pracharen-2
V zadnej časti budovy je množstvo priestorov, ktoré by podľa Stanka vedelo využiť aj samotné mesto

Posledný nájomca, spoločnosť Pracháreň, s.r.o., využíval objekt v rokoch 2003-2008 a zanechal po sebe dlhy na nájomnom vo výške asi 70-tisíc eur a zničené interiéry.

V apartmánoch chýbali dvere, koberce, nábytok, v kúpeľniach boli rozbité obklady, chýbali vane, záchody, umývadlá, batérie a kotol, ktorý vykuroval apartmány. V ostatných priestoroch boli poškodené koberce, nábytok, sanita, zatečené steny, rozbité dvere, chýbali svietidlá, WC misy. Od 15.10.2008 do dnešného dňa objekt nie je prenajímaný. Približná škoda na zdemontovaných predmetoch a zariadeniach nebytového priestoru bola vyčíslená na 11.646,42 eur,“ opísala situáciu, ktorá vznikla po odchode doteraz posledného nájomcu Prachárne, správcovská spoločnosť TT – Komfort.

Ulož ako PDF
Napísal 21. augusta 2013 13:15. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Mesto si možno Pracháreň ponechá a opraví ju za vlastné. Záujemca sa opäť nenašiel”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.