reklama

Kaviareň a priestory v trnavskom amfiteátri získa do prenájmu spoločnosť Arena Cafe

Dvaja uchádzači prejavili záujem prevádzkovať dlhodobo neprenajaté priestory kaviarne v Mestskom amfiteátri. Radnica zrejme už čoskoro podpíše zmluvu o prenájme so spoločnosťou Arena Cafe. Výberové konanie na prenájom kaviarne, klubovne, bufetu, skladu, terasy, detského ihriska, šatní či hygienických zariadení za javiskom vyhlásilo mesto Trnava v októbri.

Mesto požadovalo minimálny prenájom za priestory vo výške 5667 eura bez DPH ročne. Prvý z uchádzačov ponúkol mestu sumu 6240 eur, spoločnosť Arena Cafe predložila ponuku na 7500 eur.

Otvorenie obálok a vyhodnotenie obchodnej verejnej súťaže sa uskutočnilo na zasadnutí Majetkovej komisie MZ mesta Trnava 22. novembra.

Hlasovanie na základe zhodnotenia určených kritérií rozhodlo, že podľa majetkovej komisie bol vhodnejší návrh spoločnosti Arena Cafe, s.r.o. Komisia odporučila Mestskému zastupiteľstvu mesta Trnava schválenie nájmu pre tohto uchádzača.

Členovia komisie zároveň uložili správcovi objektu – SKaŠZ mesta Trnava spracovať a predložiť na zasadnutie MZ mesta Trnava návrh na schválenie prenájmu. O návrhu majú hlasovať poslanci MZ v utorok 13. decembra 2016.

Zmluva s novým nájomcom má nadobudnúť účinnosť 1. januára 2017.

amfiteater-tt
amfik-cafe
Priestory bývalého Amfik Café sú dlhobo nevyužívané

Trnavskej radnici sa dlhodobo nedarilo nájsť spoľahlivého nájomcu priestorov kaviarne v Mestskom amfiteátri. Doterajší nájomníci často neplnili záväzky stanovené v zmluve s mestom, obyvatelia sa sťažovali aj na mizernú starostlivosť o detské ihrisko, špinu aj nebezpečné odpadky. Kaviareň nefunguje už dlhé mesiace.

Účelom nájmu bude celoročná prevádzka kaviarne s terasou, bufetu a realizácia kultúrnych a spoločenských podujatí, ktoré sa týkajú predmetu nájmu.

Do predmetu nájmu nie je zahrnutá ohradená plocha s javiskom a hľadiskom. Tú bude mesto naďalej využívať na kultúrne podujatia, premietanie filmových predstavení a príležitostný prenájom na kultúrne a spoločenské podujatia. Predmetom nájmu nie je ani hygienické zariadenie využívané pre verejnosť.

Posledný nájomca skončil v amfiteátri k 31. decembru 2015 a podľa údajov mestského úradu dlhuje mestu 44-tisíc eur. V roku 2016 sa uskutočnila verejná súťaž na prenájom kaviarne s terasou a bufetu za cenu 14-tisíc eur ročne, do súťaže sa nik neprihlásil.

Mesto žiada od nového nájomcu nielen predaj občerstvenia a prevádzkovanie kaviarne, ale aj “napĺňanie zámeru v oblasti spoločenskej a kultúrnej”.

Spoločnosť Arena Cafe v predloženom súťažnom projekte uviedla ako zámer prinavrátiť mestskému amfiteátru kredit vyhľadávaného miesta pre kultúru a oddych, kvalitnou produkciou a vlastnými aktivitami chce osloviť nielen Trnavčanov, ale aj návštevníkov mesta.

Usporadúvať plánuje hudobné koncerty so širokým žánrovým zameraním, výstavy, filmové kluby, workshopy, menšie divadelné produkcie či spoločenské podujatia.

Nový prevádzkovateľ si dáva za cieľ aj stabilné prevádzkovanie kaviarne, bufetu, dobudovanie preskelnej terasy, plánujú pripraviť návrh na využitie detského ihriska, cieľ vidia aj vo vytvorení koncepčnej stratégie využitia priestorov hlavného amfiteátra, organizovaní nosných podujatí v amfiteátri či v zlepšení marketingovej komunikácie mestského amfiteátra.

Spoločnosť v súčasnosti prevádzkuje podniky Music a Cafe v trnavskej City Arene a v Nitre, rovnako tak ďalší kultúrno-spoločenský priestor v Nitre.

Ročne organizuje vo vlastnej produkcii desiatky kultúrnych podujatí.

Ulož ako PDF
Napísal 5. decembra 2016 11:58. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.