reklama

Trnavská hudobná spoločnosť uvádza Modré štvrtky v Music a Café

Trnavská hudobná spoločnosť, občianske združenie ako organizátor festivalu „Blues Moods“ pripravilo podporný projekt na podporu voľnočasových aktivít a podporu menšinových hudobných žánrov vo forme koncertov s periodicitou raz v mesiaci.

Tieto koncerty by sa mali uskutočňovať pravidelne, každý druhý štvrtok v mesiaci v hudobnom klube „Music a Café“ v City Aréne, v Trnave s názvom „Modrý štvrtok“.

Za projektom stojí trnavská bluesová skupina Second Band, ktorá si bude pozývať do svojho programu svojho dopredu vybraného hosťa (zväčša autora, skladateľa a hudobníka), ktorého bude doprevádzať počas jednej časti hudobného večera s repertoárom pozvaného hosťa.

Koncert má byť nielen konfrontáciou hudobných štýlov na rovnaké témy ale ak kamarátske a muzikantské stretnutia. Vstup na tieto podujatia bude bezplatný a umelci si nebudú platňovať žiadne honorárové nároky.

Modry_stvrtok_logo

Hneď prvým hosťom bude vo štvrtok 11. februára so začiatkom o 20.30 h – gitarista Milan Konfráter, ktorého trnavčania už mohli vidieť so skupinou Black Cat Moan alebo ako Milan Konfráter Blues Band na historicky prvom ročníku Blues Moods v roku 2010.

Takisto sa predstavil niekoľkokrát aj ako sólista v trnavských kluboch. Väčšiu publicitu mu však prinieslo účinkovanie so skupinou Dozen Frozen – Ericha “Boboša” Procházku alebo z projektu bratislavského hudobníka Laca Lučeniča – Satisfactory ako aj z projektu Rolling Stones Anniversary Band.

Okrem iného je Milan Konfráter aj autor vlastného – autorského CD s rovnomenným názvom – Milan Konfráter. V každom prípade ide o vyzretého autora, gitaristu a speváka, ktorý je osviežením klubovej scény.

Podujatie MODRÝ ŠTVRTOK podporil hudobný klub Music a Café, Rádio Bunker, trnava-live.sk ako aj tlačené a digitálne média z trnavského regiónu.

Peter Stojka, Trnavská hudobná spoločnosť

Ulož ako PDF
Napísal 4. februára 2016 8:41. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.