reklama

Mesto hľadá zhotoviteľa 700-metrového cyklochodníka od Zelenečskej, okolo nemocnice po Námestie SNP

Trnavská samospráva vyhlásila verejnú súťaž na zhotoviteľa približne 700 – metrového cyklochodníka medzi Zelenečskou ulicou a Námestím SNP. Trasa cesty pre cyklistov vedie po ulici Andreja Žarnova pred nemocnicou aj pred budovou polície.

Predpokladaná hodnota zákazky je 403-tisíc eur s DPH. Záujemcovia o účasť vo verejnej súťaži môžu predkladať svoje ponuky do 12. mája 2022. Samotná výstavba cyklochodníka má trvať tri mesiace od odovzdania staveniska zhotoviteľovi.

Projekt začína napojením cyklochodníka na Zelenečskej ulici, pokračuje cez križovatku s Tamaškovičovou k oploteniu Fakultnej nemocnice Trnava a pokračuje po pravej strane popri nemocnici až ku križovatke s Kollárovou ulicou.

Za križovatkou je cyklochodník navrhnutý opäť na pravej strane ulici Andreja Žarnova a ukončený je pred Námestím SNP.


Trasa cyklochodníka povedie od nemocnice cez Kollárovu ulicu a bude pokračovať po pravej strane smerom k evanjelickému kostolu

Ilustračné foto: trnava-live.sk

Cyklotrasa so šírkou 2,5 metra je naprojektovaná v rámci existujúcich plôch chodníkov, ako aj ako súčasť miestnej komunikácie na ulici A. Žarnova, na úkor pozdĺžnych parkovacích státí, ktoré budú zrušené.

V časti ulice A. Žarnova medzi Kollárovou a Námestím SNP pri objekte polície budú parkovacie miesta vytvorené pozdĺžne, namiesto súčasných šikmých. K dispozícii bude 15 parkovacích miest.

Súčasťou projektu je aj vybudovanie nových 31 parkovacích miest v jednosmernej ulici medzi Hospodárskou a ulicou Andreja Žarnova so šikmým radením, súčasné pozdĺžne parkovanie na pravej strane bude zrušené.

Súčasťou zámeru sú aj sadové úpravy pozostávajúce z výrubu vybraných stromov, orezu vybraných jestvujúcich stromov a výsadby nových stromov.


Riešenie úseku pri okružnej križovatke od Zelenečskej ulice


Cyklochodník bude viesť od Tamaškovičovej po pravej strane, situácia pri vstupe do areálu nemocnice


Situácia na ulici A. Žarnova pri polícii s vyznačením pozdĺžneho parkovania, na obrázku v ľavej hornej časti je zakreslené nové parkovisko

ZDROJ: Mesto Trnava

Ulož ako PDF
Napísal 21. apríla 2022 11:17. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.