reklama

Mesto hľadá vianočný strom na Trojičné námestie. Má byť vysoký, symetrický a vizuálne pohľadný

Mesto Trnava hľadá vhodného kandidáta na vianočný strom, ktorý bude stáť niekoľko týždňov na Trojičnom námestí.

Do konca októbra 2022 môžu Trnavčania aj ľudia z okolia ponúknuť mestu strom, ktorý bude umiestnený počas adventu na Trojičnom námestí a pri ktorom je opodstatnený dôvod na výrub.

„Typologicky sú vhodné ihličnany, najmä však tieto druhy stromov – douglaska, smrek a jedľa,“ priblížil Martin Gregor z odboru komunálnych služieb na mestskom úrade.

Ak bude strom vhodný, mesto skontaktuje vlastníka. Všetky práce, vrátane výrubu a odvozu zabezpečí samospráva.

Ilustračné foto: trnava-live.sk

Strom musí spĺňať všetky zákonom stanovené podmienky, aby mohol byť vyrúbaný.

Na námestie väčšinou umiestňujú stromy, ktoré napríklad prerástli priestor, v ktorom boli vysadené, ich rozrastená koreňová sústava poškodzuje inžinierske siete, základy domu alebo komunikácie.

Výška ihličnanu by mala byť minimálne 20 metrov. Strom má byť symetrický a vizuálne pohľadný.

Ak ste vlastníkom stromu, ktorý spĺňa podmienky výrubu, alebo o takomto strome viete, môžete sa prihlásiť a aj s fotkou posielať do 30. októbra 2022 na mail: martin.gregor@trnava.sk.

Ulož ako PDF
Napísal 10. októbra 2022 9:03. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.