reklama

Mesto a organizátori trhov hľadajú vianočný strom na Trojičné námestie

Organizátori Vianočných trhov a mesto Trnava hľadajú vhodného kandidáta na vianočný strom, ktorý bude stáť niekoľko týždňov na Trojičnom námestí.

Do polovice októbra môžu Trnavčania aj ľudia z okolia ponúknuť mestu Trnava strom, ktorý bude umiestnený počas Vianoc na Trojičnom námestí a pri ktorom je opodstatnený dôvod na výrub.

Strom musí spĺňať všetky zákonom stanovené podmienky, aby mohol byť vyrúbaný. Na námestie väčšinou umiestňujú stromy, ktoré napríklad prerástli priestor, v ktorom boli vysadené, ich rozrastená koreňová sústava poškodzuje inžinierske siete, základy domu alebo komunikácie.

Nie je preto možné vyrúbať zdravý strom.

strom3

Ilustračné foto

Podľa slov Ľubice Králikovej z referátu správy zelene Odboru dopravy a komunálnych služieb MsÚ v Trnave ideálnymi druhmi na skrášlenie centra sú smrek, jedľa alebo duglaska.

„Strom musí byť vysoký minimálne 15 metrov, ideálne aj viac ako dvadsať metrov, mal by byť symetrický a vizuálne pohľadný. Všetky náležitosti a náklady spojené s výrubom a prevozom stromu zabezpečí ogranizátor trhov,“ uviedla Ľ. Králiková.

Vytypované stromy si prídu obzrieť zodpovední pracovníci.

Ak ste vlastníkom stromu, ktorý spĺňa podmienky výrubu, alebo o takomto strome viete, môžete sa prihlásiť ma mestskom úrade alebo u organizátora Vianočných trhov do 14. októbra 2016.

Kontakty: tel.: 033/32 36 107, e-mail: info@vianocnatrnava.sk a info@trnava.sk.

Ulož ako PDF
Napísal 30. septembra 2016 6:52. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.