reklama

Mesto hľadá kandidáta do ankety Strom roka

Mesto Trnava sa po štvrtý krát zapája do ankety Strom roka 2011, ktorej 9. ročník vyhlásila nadácia Ekopolis.
Cieľom ankety je upozorniť na význam stromov v životnom prostredí, poukázať na obdivuhodný, najstarší alebo inak vzácny strom, či dozvedieť sa niečo o jeho minulosti a vzbudiť záujem ľudí o životné prostredie a jeho ochranu.

V roku 2010 úspešne reprezentoval naše mesto tento nádherný 18-metrov vysoký exemplár

Ak by ste vedeli o krásnom, zaujímavom strome rastúcom vo vašom okolí na území mesta Trnava alebo mestskej časti Modranka, skúste dať vedieť na Mestský úrad v Trnave, odbor stavebný a životného prostredia v termíne do 11. mája 2011,“ vyzýva mesto Trnava.

V minuloročnej edícii prihlásilo mesto do súťaže exotickú 50-ročnú Pavlovniu plstnatú, ktorá rastie v areáli stavebnej priemyslovky. Z celkového počtu 79 prihlásených stromov sa pavlovnia prepracovala až na peknú šiestu priečku.

Verejné hlasovanie o víťaza ankety sa začne 7. júla 2011 na festivale Pohoda v Trenčíne a bude trvať do 30. septembra 2011. Fotografie a príbehy stromov  – finalistov budú uverejnené na webovej stránke Nadácie Ekopolis.
Súťaž vyhodnotia koncom októbra. Strom s najvyšším počtom hlasov získa titul Strom roka 2011.

Ulož ako PDF
Napísal 21. apríla 2011 0:34. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Mesto hľadá kandidáta do ankety Strom roka”

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.