reklama

Trnavčania môžu navrhnúť svoj Strom roka 2013

Mesto Trnava sa po šiestykrát zapája do ankety Strom roka 2013, ktorej 11. ročník vyhlásila nadácia Ekopolis.

Trnavčania, ktorí vedia o krásnom alebo zaujímavom strome rastúcom v ich okolí alebo v ktorejkoľvek lokalite mesta, môžu ho do ankety navrhnúť ako svojho favorita.

Návrhy na trnavských kandidátov na titul Strom roka 2013 je potrebné poslať do 27. mája na Mestský úrad v Trnave, odbor stavebný a životného prostredia.

Cieľom ankety je upozorniť na význam stromov v životnom prostredí, poukázať na obdivuhodný, najstarší alebo inak vzácny strom, čo – to sa dozvedieť o jeho minulosti a vzbudiť záujem ľudí o životné prostredie a jeho ochranu.

botanicka_zahrada-TT

Ilustračné foto

Komisia začiatkom júna vyberie z prihlásených stromov 12 finalistov. Verejné hlasovanie o víťazovi ankety sa začne 11. júla 2013 na festivale Pohoda v Trenčíne a bude trvať do konca septembra 2013. Fotografie a príbehy stromov – finalistov budú uverejnené na webovej stránke Nadácie Ekopolis.

V októbri bude súťaž vyhodnotená a strom s najvyšším počtom hlasov získa titul Strom roka 2013. Víťazný strom dostane odmenu v podobe dendrologického posudku od ISA Slovensko a finančný príspevok na ošetrenie 333 eur. Stromy, ktoré sa v ankete umiestnia na 2. a 3. mieste, tiež získajú peňažnú sumu 333 eur, ktorá môže byť použitá na ich ošetrenie alebo na úpravu okolia. Traja nominujúci a traja hlasujúci budú odmenení knižnými poukážkami od kníhkupectva Artforum.

Patrónom ankety je už po druhý rok spevák Peter Lipa.

(Tlačová správa mesta Trnava)

Ulož ako PDF
Napísal 11. mája 2013 0:01. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

6 komentárov pre “Trnavčania môžu navrhnúť svoj Strom roka 2013”

 1. 1
  Leonard says:

  Stromom roka by mali byť všetky tie zbytočne vyrúbané stromy po celom meste.

  • 1.1
   Tomáš says:

   Nie všetky výruby sú zbytočné, treba byť konkrétnejší.

   • 1.1.1
    palo says:

    vsetky tie stromy,ktore su vraj uplne hnile zvnutra a po vyrube sa zistilo,ze boli uplne zdrave,tak ich rychlo odpratali prec,aby ta chyba nebola na ociach.

    • 1.1.1.1
     Tomas says:

     Tak to je smutne, ak je to pravda. O ktore stromy sa presne jeda? Su na to nejake dokazy? bolo by dobre take veci dokumentovat ak sa da, mame na to potom moznosti ako to riesit, odborne posudky od certifikovanych ludi. Ak ide o vyruby zdovodnene zlym zdravotnym stavom, a posudene ako rizikove, kto to posudzoval? toto sa vie, kto o tom rozhoduje? Mozeme to riesit, ale potrebujeme mat k tomu podklady a informacie.

 2. 2
  Mihoč says:

  Heh, na Prengu, resp. v Beethovenovom parku je jeden strom, myslím že javor, ktorý má kmeň skoro vodorovne, ale korunu normálnu a už celkom veľkú. Musel v mladosti utŕžiť nejakú ranu, ale vschopil sa a odolal nátlaku vandalov. Nie je to taký “skrytý message” ?

 3. 3
  pedro says:

  mesto chce vzbudit zaujem o zivotne prostredie a vysledkom je ze 3 stromy dostanu 1000 eur. dajte to 1 zahradnikovi a za mesiac vam zmeni mesto
  cele na hlavu

Napíš komentár

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.