reklama

V súťaži Strom roka 2014 má Trnava zastúpenie v podobe krásnej pavlovnie

O titul v súťaži nadácie Ekopolis Strom roka 2014 sa uchádza opäť aj Pavlovnia plstnatá z areálu Strednej priemyselnej školy stavebnej v Trnave.

Monumentálny viac ako 50-ročný a u nás zriedkavo rastúci strom je dvadsať metrov vysoký, s úctyhodným obvodom kmeňa 360 cm.

„Hodnota stromu je znásobená tým, že rastie v krajine poľnohospodársky intenzívne využívanej, kde najbližšou oázou zelene sú až Malé Karpaty, vzdialené 20 km a kde každý zachovalý dospelý strom má oveľa vyššiu cenu,“ konštatuje nadácia Ekopolis.

Obzvlášť krásny pohľad poskytuje Pavlovnia na jar, kedy jeho košatá koruna zakvitne veľkými fialovo-modrými kvetmi.

Strom sa dostal do užšieho 12 – členného finále súťaže aj pred štyrmi rokmi.

Pavlovnia plstnatá

Hlasovanie v súťaži prebieha elektronicky na webstránke nadácie Ekopolis (link tu) alebo na Facebooku (tu).

Uzávierka súťaže je 30. septembra. Víťazný strom bude reprezentovať Slovensko v súťaži Európsky strom roka.

V októbri bude súťaž vyhodnotená a strom s najvyšším počtom hlasov získa titul Strom roka 2014.

Víťazný strom dostane súčasne odmenu v podobe dendrologického posudku od ISA Slovensko a finančný príspevok na ošetrenie vo výške 200 eur. Stromy, ktoré sa v ankete umiestnia na 2. a 3. mieste, tiež získajú sumu 200 eur, ktorá môže byť použitá na ich ošetrenie alebo úpravu okolia.

Cieľom ankety je upozorniť na krásu a hodnotu stromov a vzbudiť záujem ľudí o životné prostredie.

Ulož ako PDF
Napísal 23. júla 2014 9:00. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.