reklama

Poslanci schválili návrh rozpočtu na rok 2018

Poslanci Mestského zastupiteľstva mesta Trnava po približne 90 – minútovej rozprave schválili v utorok 12. decembra návrh rozpočtu na rok 2018.

Trnavskí zastupitelia sa stotožnili s viacerými doplnkami mestskej rady, podporili aj návrh na navýšenie platby mesta spoločnosti Arriva za Mestskú autobusovú dopravu o 200-tisíc eur.

V roku 2018 počíta mesto Trnava s vyrovaným finančným hospodárením.

Na strane celkových príjmov aj výdavkov je v rozpočte navrhnutá suma približne 62,5 milióna eur.

Za návrh rozpočtu hlasovalo 28 prítomných poslancov, dvaja sa zdržali.


Z rokovania MZ mesta Trnava

Ilustračné foto

Počas rozpravy predkladateľ materiálu, viceprimátor Tibor Pekarčík, pripomenul, že na základe nových a čerstvých skutočností je potrebné navýšiť čiastku pre spoločnosť Arriva ako úhradu za Mestskú autobusovú dopravu v roku 2018 z predpokladanej sumy 1,3 na 1,5 milióna eur.

“Absolvovali sme viacero náročných rokovaní, výsledok sme dosiahli len dnes, v utorok predpoludním. Arriva plánuje navýšené prostriedky investovať do vyšších platov pre vodičov a opráv autobusov. Dopravca konštatoval, že v ostatnom čase prichádza o zamestnancov, pretože im nedokáže ponúknuť adekvátne finančné ohodnotenie. Zároveň prisľúbili, že na hlavných trasách pribudne viac spojov a autobusy budú jazdiť častejšie,” sprostredkoval dôvody pomerne vysokého nárastu peňazí v tejto položke Pekarčík.

Navýšené zdroje pre Arrivu použije mesto Trnava z poplatku za rozvoj, ktorý začnú platiť investori od januára 2018.

Počas poslaneckej rozpravy zaznelo aj niekoľko ďalších návrhov na navýšenie výdavkov pre viaceré projekty, tie však majú z pohľadu finančnej náročnosti len malý vplyv na celkovú výšku rozpočtu.

Jednotlivé kapitoly a položky rozpočtu na rok 2018 budeme si postupne predstavíme na našich stránkach.

Ulož ako PDF
Napísal 12. decembra 2017 16:44. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Poslanci schválili návrh rozpočtu na rok 2018”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.