reklama

Na Prednádraží postaví mesto herný a oddychový areál

Trnavská samospráva pripravuje výstavbu herného a relaxačného areálu na Beethovenovej ulici. Projekt je v stavebnom konaní.

Mesto plánuje zámer realizovať v niekoľkých etapách na trávnatých plochách na okraji sídliska Prednádražie pri železničnej trati.

Zóny herného areálu sú rozdelené podľa vekových skupín pre deti do 6 a do 12 rokov. Projekt počíta aj s umiestnením piknikovej zóny a fitnesového chodníka.

beethovenova
Herný areál bude umiestnený na oddychových plochách na okraji sídliska Prednádražie

Herný areál je riešený formou tématických oddychovo – relaxačných zón pre rezidentov jednotlivých vekových kategórií – od veku batoliat a detí do 6 rokov s dozorom rodičov, cez kategóriu detí do 12, respektíve 15 rokov, až po vybavenosť a odpočívadlá pre dospelých a seniorov tak, aby sa vytvorilo množstvo priestorovo nekonfliktných aktivít,“ približuje textová časť pripravovaného projektu.

Súčasťou areálu budú okrem nových hracích prvkov pre deti a mladšiu generáciu aj vonkajšie fitnesové zariadenia.

Počíta sa aj s umiestnením nových lavičiek, betónových kociek na sedenie, betónových grilov, piknikových lavičiek a stolov, stojanov na bicykle a odpadkových košov.

V areáli pribudne aj 160 metrov nového chodníka, zámer počíta s umiestnením jedenástich nových lámp verejného osvetlenia.

Časť areálu pre najmenšie deti bude z bezpečnostných dôvodov oplotená.

Súčasťou investície sú aj plánované sadovnícke úpravy v podobe výsadby nových drevín, krovín, zatrávnených plôch a pôdokryvných rastlín.

Ulož ako PDF
Napísal 29. augusta 2013 9:46. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Na Prednádraží postaví mesto herný a oddychový areál”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.