reklama

Malí Trnavčania oficiálne otestovali nový herný areál na Beethovenovej ulici

Mestská samospráva v utorok 30. septembra oficiálne odovzdala do používania nový herný areál na Beethovenovej ulici. Funkčnosť hojdačiek, trampolíny, detských hradov, šmykľaviek, pieskoviska s bagrami, lanovky, lezeckej siete a kolotoča už testujú tí najpovolanejší – deti s mamičkami a školáci s učiteľkami.

Hracie prvky boli vyberané pre rôzne vekové kategórie detí i dospelých a majú rôzne možnosti využitia.

„Nechýbajú tu ani fitness prvky pre skôr narodených a vytvorené sú aj podmienky na oddych s rodinou a priateľmi pri piknikových stoloch. Pribudli tiež samostatné lavičky, nové stojany na bicykle, odpadkové koše a nové verejné osvetlenie,“ priblížila Jana Gmitterová z referátu komnikácie mestského úradu.

ihrisko-predn-2
ihrisko-predn-3

Foto: Jana Gmitterová

Projekt veľkého detského ihriska na Prednádraží je po areáli za daňovým úradom na sídlisku Družba druhým v Trnave. Podľa slov primátora Vladimíra Butka mesto chce v tomto trende pokračovať s úmyslom vybudovať podobné areály na každom sídlisku.

Výsadba v hernom areáli na Beethovenovej ulici má prirodzený charakter, pri výbere stromov sa prihliadalo na domáce druhy, typické pre lesné porasty, ktoré sa dokážu prispôsobiť podmienkam tejto lokality.

O farebnosť podrastu na novom ihrisku sa postarajú kríky doplnené atraktívnou trvalkovou výsadbou s postupným kvitnutím.

Na vybudovanie tohto hracieho areálu situovaného neďaleko bikrosovej dráhy a železničnej trate vynaložilo mesto 397 570 eur.

Ďalšie fotografie herného areálu:
ihrisko-predn-1

ihrisko-predn-4

ihrisko-predn-5

Foto: Jana Gmitterová

Ulož ako PDF
Napísal 1. októbra 2014 0:01. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Malí Trnavčania oficiálne otestovali nový herný areál na Beethovenovej ulici”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.