reklama

Malí Trnavčania oficiálne otestovali nový herný areál na Beethovenovej ulici

Mestská samospráva v utorok 30. septembra oficiálne odovzdala do používania nový herný areál na Beethovenovej ulici. Funkčnosť hojdačiek, trampolíny, detských hradov, šmykľaviek, pieskoviska s bagrami, lanovky, lezeckej siete a kolotoča už testujú tí najpovolanejší – deti s mamičkami a školáci s učiteľkami.

Hracie prvky boli vyberané pre rôzne vekové kategórie detí i dospelých a majú rôzne možnosti využitia.

„Nechýbajú tu ani fitness prvky pre skôr narodených a vytvorené sú aj podmienky na oddych s rodinou a priateľmi pri piknikových stoloch. Pribudli tiež samostatné lavičky, nové stojany na bicykle, odpadkové koše a nové verejné osvetlenie,“ priblížila Jana Gmitterová z referátu komnikácie mestského úradu.

ihrisko-predn-2
ihrisko-predn-3

Foto: Jana Gmitterová

Projekt veľkého detského ihriska na Prednádraží je po areáli za daňovým úradom na sídlisku Družba druhým v Trnave. Podľa slov primátora Vladimíra Butka mesto chce v tomto trende pokračovať s úmyslom vybudovať podobné areály na každom sídlisku.

Výsadba v hernom areáli na Beethovenovej ulici má prirodzený charakter, pri výbere stromov sa prihliadalo na domáce druhy, typické pre lesné porasty, ktoré sa dokážu prispôsobiť podmienkam tejto lokality.

O farebnosť podrastu na novom ihrisku sa postarajú kríky doplnené atraktívnou trvalkovou výsadbou s postupným kvitnutím.

Na vybudovanie tohto hracieho areálu situovaného neďaleko bikrosovej dráhy a železničnej trate vynaložilo mesto 397 570 eur.

Ďalšie fotografie herného areálu:
ihrisko-predn-1

ihrisko-predn-4

ihrisko-predn-5

Foto: Jana Gmitterová

Ulož ako PDF
Napísal 1. októbra 2014 0:01. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Malí Trnavčania oficiálne otestovali nový herný areál na Beethovenovej ulici”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.