reklama

Herný a oddychový areál pre deti aj dospelých na Prednádraží začnú stavať o pár týždňov

Na sídlisku Prednádražie začne už o niekoľko týždňov výstavba veľkého relaxačno – herného areálu.

Projekt, na ktorý vyčlenilo mesto Trnava v rozpočte 340 – tisíc eur, už získal stavebné povolenie.

Nedávno sa uskutočnila aj verejná súťaž na dodávateľa stavebných prác. „Po uplynutí zákonných lehôt vyhlásime výsledky. Predpokladáme, že samotná realizácia projektu začne v horizonte niekoľkých týždňov,“ uviedol vedúci odboru investičnej výstavby na mestskom úrade Dušan Béreš.

Dotknutá lokalita sa nachádza na okraji sídliska Prednádražie pri železničnej trati na Beethovenovej ulici. Priestor aj v súčasnosti slúži ako detské ihrisko a pre voľnočasové aktivity obyvateľov.

beethovenova
Herný areál bude umiestnený na oddychových plochách na okraji sídliska Prednádražie

Návrh je rozdelený do viacerých zón podľa zamerania vekových skupín. Vybrané hracie prvky sú v dvoch zónach a to v zóne pre deti do 6 rokov a ďalšej pre deti do 12 rokov. Ďalšia zóna je pikniková a zóna pre dospelých,“ približuje textová časť stavebného povolenia.

V novom areáli pribudne množstvo herných prvkov pre deti, k dispozícii budú vonkajšie fitnes zariadenia pre všetky vekové kategórie, počíta sa s inštaláciou nových lavičiek, lehátiek, kociek na sedenie, piknikových stolov s lavičkami, lámp verejného osvetlenia, vzniknú aj nové chodníky a počíta sa aj s rekonštrukciou jestvujúcich chodníkov. V zámere je navrhnuté aj osadenie stojanov pre bicykle.

Herný areál bude riešený formou tematických oddychovo – relaxačných zón.

Areál je tvorený sústavou hracích prvkov osadených na teréne, vyskladaný z rôznych prvkov tak, aby bol prístupný malým deťom až po veľké zostavy. Nosnú časť tvoria štrkové plochy – jedna s dynamickými prvkami, jedna s veľkým preliezacím hradom a samostatná plocha s bezpečnostným gumeným liatym povrchom pre menšie deti. Okolo nich sú zoskupené menšie atrakcie v samostatných plochách a tiež prvky na cvičenie. Navrhnutý bol aj sektor pre vonkajšie fitnes zariadenia (pre všetky vekové kategórie s výnimkou malých detí), ľahšie cviky popri kombinovanom chodníku pre peších, cyklistov a bežcov, náročnejšie cviky v zadnej časti popri bežeckej trase. V riešenom areáli parku sa nachádza aj jestvujúci kopec na sánkovanie,“ konkretizuje schválená projektová dokumentácia.

V zadnej časti parku postavia bezpečnostné oplotenie proti prechodu železničnej trate

Sadovnícke úpravy sú navrhnuté tak, aby prioritne spríjemňovali prechod v okolí budov a zároveň pôsobili výhľadovo zaujímavo aj pre užívateľov nadzemných podlaží. Sortiment je vybraný tak, aby bol zabezpečený celoročný efekt, či už farebnou alebo tvarovou premenlivosťou rastlinných druhov. Výsadby sa skladajú z kostrových a výplňových drevín, ktoré sú doplnené o stálozelené a kvitnúce krovité porasty, trávnaté plochy a výsadby z pôdokryvných rastlín.

Riešené územie na mape:

Zväčšiť mapu

Ulož ako PDF
Napísal 12. marca 2014 9:07. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Herný a oddychový areál pre deti aj dospelých na Prednádraží začnú stavať o pár týždňov”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.