reklama

V Parku Janka Kráľa plánujú stavať areál pre deti aj športovcov

Nové detské ihrisko s možnosťou oddychu aj športovania plánuje postaviť na mestskom pozemku v Parku Janka Kráľa trnavský podnikateľ Daniel Hrkel.

Jeho žiadosťou o výpožičku pozemku s rozlohou 1500 metrov štvorcových v tzv. staničnom parku, blízko obchodného centra MAX, sa bude zaoberať mestské zastupiteľstvo v utorok 25. júna.

Plánované ihrisko pod názvom Areál voľného času Bublifuk má mať najmenej 10 hracích prvkov. Súčasťou zámeru je občerstvovacie zariadenie a oplotenie areálu. Vybavený má byť aj bude bezpečnostným kamerovým systémom. Vybraná lokalita sa nachádza v priestoroch nespevneného vyšlapaného chodníka ústiaceho na parkovisko ZOC MAX, za detským ihriskom s jazierkom.

ihrisko-park
Nové detské ihrisko chcú postaviť v týchto priestoroch

Majetková komisia mestského zastupiteľstva odporúča schváliť výpožičku pozemku na dobu neurčitú so 6-mesačnou výpovednou lehotou s podmienkou, že na ihrisku nebude prevádzkovateľ vyberať žiadne vstupné poplatky.

Schválenie žiadosti podlieha súhlasu trojpätinovej väčšiny všetkých poslancov.

Pozemok, ktorý bude mať pán Hrkel vo výpožičke, bude určený na zabezpečenie rekreačno-relaxačných aktivít občanov Trnavy vo forme bezplatného vstupu do detského ihriska. Zároveň sa umiestnením detského ihriska zabezpečí rekultivácia prostredia, ktoré je v súčasnosti zničené križovaním chodcov cez park ako i doplnenia služby v danej lokalite. Park bude chránený kamerovým systémom, čo umožní aj istú ochranu pre susediace jazierko a ihrisko v správe SKaŠZ,“ uvádza sa v dôvodovej správe, ktorá je súčasťou predloženého materiálu pre poslancov mestského zastupiteľstva.

Zámerom investora je podľa predloženej sprievodnej správy „rozšírenie detských ihrísk a oddychových plôch v Trnave, zveľadenie frekventovanej časti mestského parku a prilákanie nových návštevníkov do tejto časti mesta„.

V priamom susedstve plánovaného areálu sa z jednej strany nachádza mestské detské ihrisko s jazierkom, na druhej strane je štádiu výstavby ďalší oplotený areál dráhového golfu.

bublifuk
Predložený návrh v grafickej podobe

Z plochy pozemku s rozlohou 1500 metrov štvorcových majú predstavovať upravené plochy tretinu celkovej rozlohy, kryté plochy sú navrhnuté v rozsahu 130 metrov štvorcových, zelené a zatrávnené plochy dosiahnu asi 860 m2.

Samotné občerstvovacie zariadenie je navrhnuté na ploche asi 100 m2.

Areál má byť prístupný bezplatne od 8. do 22. hodiny, rozdelený bude na 5 hlavných zón, z toho sú tri hracie plochy pre deti (hojdačky, preliezky, pieskovisko, cvičisko s hrazdami, rebrinami a kladinou).

K širšiemu využitiu ihriska v nepriaznivom počasí napomáha viacúčelová prekrytá plocha, kde bude možné cvičiť rôzne športy ako sú joga, box, aerobik. V rámci tejto plochy je plánované WC a príručný sklad pre nástroje údržby,“ píše sa v správe investora.

Poslednou časťou areálu má byť zelená plocha, okolo ktorej má viesť štrkový chodník s lavičkami. Tieto priestory majú umožniť okrem športovania aj usporadúvanie detských predstavení a iných príbuzných aktivít.

Investor sľubuje, že v priestoroch ihriska zostane zachovaná všetka pôvodná zeleň. Väčšina nespevnených plôch má byť zatrávnená.

Zámerom pri návrhu bolo neinvazívne vstúpiť do jestvujúcej zelene a vytvoriť rôzne oddychové plochy. Všetky atrakcie sú prepojené chodníkmi upravenými štrkom a demontovateľnou zámkovou dlažbou,“ približuje investor v zámere.

Areál bude vyžadovať napojenie na vodovod, elektroinštaláciu a kanalizáciu.

Ulož ako PDF
Napísal 17. júna 2013 10:37. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “V Parku Janka Kráľa plánujú stavať areál pre deti aj športovcov”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.