reklama

V Parku Janka Kráľa plánujú stavať areál pre deti aj športovcov

Nové detské ihrisko s možnosťou oddychu aj športovania plánuje postaviť na mestskom pozemku v Parku Janka Kráľa trnavský podnikateľ Daniel Hrkel.

Jeho žiadosťou o výpožičku pozemku s rozlohou 1500 metrov štvorcových v tzv. staničnom parku, blízko obchodného centra MAX, sa bude zaoberať mestské zastupiteľstvo v utorok 25. júna.

Plánované ihrisko pod názvom Areál voľného času Bublifuk má mať najmenej 10 hracích prvkov. Súčasťou zámeru je občerstvovacie zariadenie a oplotenie areálu. Vybavený má byť aj bude bezpečnostným kamerovým systémom. Vybraná lokalita sa nachádza v priestoroch nespevneného vyšlapaného chodníka ústiaceho na parkovisko ZOC MAX, za detským ihriskom s jazierkom.

ihrisko-park
Nové detské ihrisko chcú postaviť v týchto priestoroch

Majetková komisia mestského zastupiteľstva odporúča schváliť výpožičku pozemku na dobu neurčitú so 6-mesačnou výpovednou lehotou s podmienkou, že na ihrisku nebude prevádzkovateľ vyberať žiadne vstupné poplatky.

Schválenie žiadosti podlieha súhlasu trojpätinovej väčšiny všetkých poslancov.

Pozemok, ktorý bude mať pán Hrkel vo výpožičke, bude určený na zabezpečenie rekreačno-relaxačných aktivít občanov Trnavy vo forme bezplatného vstupu do detského ihriska. Zároveň sa umiestnením detského ihriska zabezpečí rekultivácia prostredia, ktoré je v súčasnosti zničené križovaním chodcov cez park ako i doplnenia služby v danej lokalite. Park bude chránený kamerovým systémom, čo umožní aj istú ochranu pre susediace jazierko a ihrisko v správe SKaŠZ,“ uvádza sa v dôvodovej správe, ktorá je súčasťou predloženého materiálu pre poslancov mestského zastupiteľstva.

Zámerom investora je podľa predloženej sprievodnej správy „rozšírenie detských ihrísk a oddychových plôch v Trnave, zveľadenie frekventovanej časti mestského parku a prilákanie nových návštevníkov do tejto časti mesta„.

V priamom susedstve plánovaného areálu sa z jednej strany nachádza mestské detské ihrisko s jazierkom, na druhej strane je štádiu výstavby ďalší oplotený areál dráhového golfu.

bublifuk
Predložený návrh v grafickej podobe

Z plochy pozemku s rozlohou 1500 metrov štvorcových majú predstavovať upravené plochy tretinu celkovej rozlohy, kryté plochy sú navrhnuté v rozsahu 130 metrov štvorcových, zelené a zatrávnené plochy dosiahnu asi 860 m2.

Samotné občerstvovacie zariadenie je navrhnuté na ploche asi 100 m2.

Areál má byť prístupný bezplatne od 8. do 22. hodiny, rozdelený bude na 5 hlavných zón, z toho sú tri hracie plochy pre deti (hojdačky, preliezky, pieskovisko, cvičisko s hrazdami, rebrinami a kladinou).

K širšiemu využitiu ihriska v nepriaznivom počasí napomáha viacúčelová prekrytá plocha, kde bude možné cvičiť rôzne športy ako sú joga, box, aerobik. V rámci tejto plochy je plánované WC a príručný sklad pre nástroje údržby,“ píše sa v správe investora.

Poslednou časťou areálu má byť zelená plocha, okolo ktorej má viesť štrkový chodník s lavičkami. Tieto priestory majú umožniť okrem športovania aj usporadúvanie detských predstavení a iných príbuzných aktivít.

Investor sľubuje, že v priestoroch ihriska zostane zachovaná všetka pôvodná zeleň. Väčšina nespevnených plôch má byť zatrávnená.

Zámerom pri návrhu bolo neinvazívne vstúpiť do jestvujúcej zelene a vytvoriť rôzne oddychové plochy. Všetky atrakcie sú prepojené chodníkmi upravenými štrkom a demontovateľnou zámkovou dlažbou,“ približuje investor v zámere.

Areál bude vyžadovať napojenie na vodovod, elektroinštaláciu a kanalizáciu.

Ulož ako PDF
Napísal 17. júna 2013 10:37. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “V Parku Janka Kráľa plánujú stavať areál pre deti aj športovcov”

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.