reklama

V Parku Janka Kráľa pripravujú otvorenie minigolfového ihriska

V priestoroch Parku Janka Kráľa pripravujú otvorenie minigolfového ihriska. Pôvodné stálo pred Relaxom na Rybníkovej ulici.

Podľa slov Františka Drgoňa z občianskeho združenia Golf klubu Trnava ihrisko s 18 dráhami je postavené podľa noriem Svetovej federácie dráhového golfu (WMF) a umožní tak aj organizovanie súťažných zápasov.

Minigolfové ihrisko bude prístupné aj verejnosti.

drahovy-golf-1
drahovy-golf-2
Ihrisko je tesne pred dokočením. Väčšinu prác realizovali členovia klubu svojpomocne

Aktuálne čakáme na udelenie potrebných povolení na prevádzku a pripravujeme oficiálne spustenie ihriska. Okrem klubových tréningov budú priestory prístupné aj pre verejnosť. Ľudia si môžu zahrať bez toho, aby boli členmi klubu,“ informoval F. Drgoň, ktorý je zároveň aj prezidentom Slovenského zväzu dráhového golfu.

Golfisti predpokladajú, že ihrisko začne slúžiť svojmu účelu oficiálne v priebehu augusta alebo na prelome septembra.

Pre verejnosť bude k dispozícii aj požičovňa loptičiek a palíc.

Otvorené bude pravdepodobne denne, predpokladáme, že ihrisko sprístupníme najmä v popoludňajších hodinách. Podobu otváracím hodínám však najlepšie dajú skúsenosti z praxe po nejakom čase,“ doplnil.

Oplotené ihrisko pre dráhový golf stojí na mestských pozemkoch za obchodným centrom MAX. Občianske združenie Golf klub Trnava má pozemky vo výpožičke.

V minulosti stálo ihrisko v areáli reštaurácie Relax na Rybníkovej ulici. Klub si postavil ihrisko svojpomocne z vlastných zdrojov.

Ulož ako PDF
Napísal 30. júla 2013 14:05. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.