reklama

Na odpalisku pripravujú otvorenie novej sezóny a odkazujú: Golf nie je športom pre snobov

Napriek skutočnosti, že tohtoročná zima akoby sa ani nemala skončiť, jar, a s ňou aj túžobne očakávané oteplenie, je na spadnutie.

Už o niekoľko dní, presnejšie na začiatku apríla, plánujú otvorenie druhej sezóny na trnavskom odpalisku Driving Range pri Kamennom mlyne.

Golfový klub Golf Trnava vznikol v roku 2011 a snaží zmeniť pohľad Slovákov, predovšetkým Trnavčanov, na golf. Dopomôcť k tomu má aj golfové tréningové centrum na okraji Kamenného mlyna, tesne pred Bielym Kostolom.

Odpalisko slúži širokej verejnosti, ktorá si môže bez špeciálneho golfového oblečenia vyskúšať odpáliť loptičku a vychutnať si tak atmosféru tohto unikátneho športu. Pre vstup na Driving Range nepotrebujete žiadnu zelenú kartu, dokonca ani golfovú výstroj. Tá sa dá požičať priamo v centre. Vo prípade potreby poradia profesionálni golfoví tréneri, ktorí každého záujemcu zasvätia do tajomstiev golfu.

driving-range-trnava-3
Pohľad na odpalisko v areáli pri Kamennom mlyne

Odpalisko slúži na trénovanie viacerých golfových úderov. Súčasťou areálu sú aj priestory pre technické disciplíny ako chipping, či putting.

Zastrešená odpaľovacia línia je vďaka svojej stometrovej šírke a dĺžke 250 metrov jednou z najväčších na Slovensku.

V príjemnom prostredí areálu je návštevníkom dispozícii aj príjemná kaviareň s možnosťou občerstvenia, onedlho pribudne aj nové detské ihrisko.

Golf je pre mnohých len snobským športom určeným pre elitu národa.

Nielen história tohto športu však ukazuje, že imidž golfu na Slovensku je len akýmsi dedičstvom z minulosti.

Golf vznikol v Škótsku, aj keď niektoré pramene uvádzajú krajinu pôvodu Holandsko, v 14. storočí z dlhej chvíle pastierov oviec, ktorí začali palicami triafať kamene do králičích nôr. Prvé zmienky o pravidlách a prvý golfový klub pochádzajú až z 18. storočia.

História golfu na Slovensku je oveľa mladšia. Siaha do obdobia pred 1. svetovou vojnou. Prvé golfové ihrisko na Slovensku vzniklo vo Vysokých Tatrách v Tatranskej Lomnici. To však neskôr zaniklo.

Tento džentlmenský šport sa v našich končinách neteší popularite, akej sa mu dostáva vo svete alebo v okolitých štátoch. Podpísal sa pod to komunistický režim, ktorý označil golf za ideovo nevhodnú buržoáznu zábavu. Za šport, ktorý je pre elitu. A možno tieto predsudky zostali u mnohých ľudí až dodnes.

driving-range-trnava-10
Golf považujú mnohí Slováci za šport pre elitu. Realita je však iná

Tréningové centrum Driving range sa rozprestiera na ploche 6,5 hektára. Oficiálne ho otvorili pre verejnosť 11. augusta 2012. V prvej sezóne navštevovalo areál niekoľko desiatok ľudí denne.

Cieľom je tiež založenie mládežníckej golfovej akadémie, ktorá má zastrešovať mladé talenty z Trnavy a okolia.

Golf klub Trnava plánuje podľa slov prezidenta Vladimíra Pecha usporadúvať organizované akcie pre dospelých, ale aj rodiny a deti. Snahou klubu snahou je vytvorenie detského družstva, ktoré bude Trnavu reprezentovať na rôznych súťažiach.

Golf už na najbližšej olympiáde v Rio de Janiero rozšíri rodinu olympijských športov.

Viac informácií nájdete na oficiálnej stránke klubu golftrnava.eu.

Ulož ako PDF
Napísal 24. marca 2013 23:26. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Na odpalisku pripravujú otvorenie novej sezóny a odkazujú: Golf nie je športom pre snobov”

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.