reklama

Národný deň golfu úspešne oslávili aj v Trnave a ukázali, že golf je športom pre všetkých

V sobotu 13. mája 2023 sa uskutočnil pod záštitou Slovenskej golfovej asociácie Národný deň golfu (SKGA), do ktorého sa zapojili golfové kluby na celom Slovensku. Otvorené brány golfových ihrísk a možnosť vyskúšať si golf s profesionálnymi trénermi prilákali množstvo návštevníkov, ktorí sa na vlastnej koži mohli presvedčiť, že golf je skvelý šport, ktorí môžu hrať malí aj veľkí. Do podujatia sa zapojilo aj golfové ihrisko v Trnave umiestnené v peknom prírodnom prostredí za Kamenným mlynom.

Klub Golf Trnava si pre svojich návštevníkov pripravil pestrý program. Výuku golfovej hry a základných pravidiel či prehliadky ihrísk a techniky doplnili mnohé ďalšie aktivity ako napríklad turnaje, zábavné aktivity pre deti alebo dobré jedlo a občerstvenie.

„Filozofia Národného dňa golfu je jednoduchá. Snažíme sa ním popularizovať golf, ktorý hrá vo svete cez 100 miliónov ľudí. Je to zdravý šport, pri ktorom skutočne „makáte“. Je to super aktivita pre celú rodinu. A je to šport, ktorému sa môžete venovať a hrať ho až do konca života,“ povedal Kamil Balga, generálny sekretár SKGA.


Mnohí návštevníci si v Trnave vyskúšali svoje prvé odpaly

Viacerí návštevníci si prišli golf skúsiť úplne prvýkrát. Do Trnavy prišla aj Adriana Šimková, hlavná odborníčka MZ pre všeobecné lekárstvo, ktorá po svojich prvých odpaloch zhodnotila golf takto: „Po mojej prvej skúsenosti som zistila, že si mozog pri golfe skvele oddýchne. Na druhej strane musíte zapájať celé telo, pričom objavíte svaly, ktoré ste ani nevedeli, že máte. Golf skutočne vyžaduje koncentráciu a koordináciu celého tela. Prvýkrát to bola určite zaujímavá skúsenosť. Kto váha, nech určite príde a golf vyskúša.“

Na trnavskom ihrisku si golfové odpaly vyskúšal aj komentátor RTVS Marcel Merčiak so synom, samozrejme, chýbať nemohli desiatky stabilných hráčov a priaznivcov golfu, ktorí ihrisko navštevujú pravidelne.

Národný deň golfu prebiehal na ihriskách viacerých slovenských golfových klubov, medzi nimi: Golfový klub Agama, Golf Club Skalica, Red Oak Golf Club Nitra, Tri Duby Golf Club, Golfový klub Borša, Airport Golf Club, Lomnický golfový klub, Red Fox golf club Malá Ida, Golfový klub Tále, Golf Trnava, Golfový a športový klub Trenčín, Full Swing Golf Club, Sedin Golf Club, o.z., Golf Club Welten, GC Pegas, Eurovalley Golf Park Club, Golfový klub Bojnice o.z., Prvý žilinský golfový klub, Golf and Country Club Bratislava – Bernolákovo.

Atmosféra na ihriskách bola skvelá aj napriek premenlivému počasiu, ktoré neodradilo golfistov aj negolfistov z celého Slovenska, aby si golf prišli vyskúšať a skutočne sa presvedčiť, že golf je šport pre zdravie, golf je šport športovcov a že golf je šport pre všetkých.

(SKGA, kb, red)


MUDr. Adriana Šimková, hlavná odborníčka MZ, spolu so svojimi synmi


Víťazi turnaja Hrajgolf Cup. Zľava Marcel Merčiak, reportérka RTVS Barbora Žiačiková, majsterka Slovenska v golfe Karolína Friedrichová, Damián Merčiak


František Štefanička, najstarší hrajúci golfista v Trnave

Ulož ako PDF
Napísal 14. mája 2023 22:23. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Šport, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.