reklama

Členovia juniorskej akadémie klubu Golf Trnava získavajú ocenenia, stúpa aj záujem detí o tento šport

V Trnave vyrastá nová generácia šikovných golfistov. Dôkazom toho sú aj najnovšie ocenenia, ktoré získali juniori. Golf Trnava sa tak stáva jedným z miest na Slovensku, kde vychovávajú talentovanú mládež. Jeho kvality si môžete vyskúšať aj vy spolu so svojimi deťmi.

Trnava ponúka viacero možností športového vyžitia. Jedným z nich je aj Golf Trnava Kamenný mlyn, kde si so svojimi deťmi či priateľmi môžete zahrať golf alebo footgolf, ale si aj oddýchnuť. Skúsení tréneri vám vysvetlia techniku, zapožičajú výbavu a vy si môžete vyskúšať 9-jamkovú akadémiu.

Majú tu aj juniorský golfový program, ktorý je určený pre všetkých, od 6 do 23 rokov. Zložený je zo štyroch základných skupín, v ktorých deti postupujú podľa ich výkonnosti a veku.

FOTO: Golf Trnava

Záujem detí stúpa

„Sme síce mladý golfový klub, ale vďaka našej systematickej práci s mládežou sa nám podarilo vybudovať kvalitné centrum. Teší nás, že každý rok získavame ocenenia, vďaka čomu postupne stúpa záujem detí o tento šport. Aj tento rok sa nám darilo a veríme, že aj nasledujúca sezóna bude rovnako úspešná, ak nie úspešnejšia, ako tá predchádzajúca,“ hovorí Michal Novotný, člen prezídia klubu.

Počas upršaného víkendu 26. – 27. septembra 2020 sa na ihrisku Red Oak v Nitre konali Majstrovstvá Slovenska žiakov do 12 a 14 rokov.

Z celkového počtu 33 hráčov reprezentovalo Trnavu jedenásť detí. Skvelý úspech tu dosiahol Adam Labanc, ktorý sa stal majstrom Slovenska v kategórii žiakov do 12 rokov a Laura Póšova, ktorá v kategórii žiačok do 14 rokov obsadila 2. miesto.

Môžete podporiť juniorov

V piatok 25. septembra sa v Nitre tiež bojovalo o Pohár prezidenta SKGA, kde z Trnavy nominovali dva tímy. Najviac sa darilo Weltenu, ktorý obsadil 1. miesto, na druhom skončil tím Penati a na treťom sa umiestnili hráči Golf Trnava I. Golf Trnava II obsadil delené štvrté miesto.

„Sme veľmi radi, že naši zverenci slávia takéto úspechy. Aj vďaka nim dávame v našom kraji do povedomia golf. Zároveň ich môžete podporiť aj zakúpením klubovej košele, z ktorej ide 5 eur na náš juniorský program, ktorým chceme prilákať deti a mládež ku golfu a vytvoriť im čo najlepšie podmienky. V prípade záujmu si ju môžete vyskúšať osobne v našej kaviarni alebo si ju objednať e-mailom na info@golftrnava.sk,“ dodáva Michal Novotný.

Golfová sezóna v Trnave trvá až do novembra. Areál môžete navštíviť počas celého týždňa od pondelka do piatka od 9:00 do 19:00 hod, cez víkend od 8:00 do 19:00 hod. Treba však dodržiavať aktuálne hygienické opatrenia a rešpektovať pokyny obsluhy, aby ste si mohli nielen vy vychutnať krásu tohto športu.


Golfový areál v Trnave

Ulož ako PDF
Napísal 3. októbra 2020 8:39. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Šport, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.