reklama

Spevák Bystrík: “Golf pre mňa znamená pohodu a relax. Najradšej mám ihrisko v Trnave.”

Muzikant a spevák BYSTRÍK je jedným z tých, ktorí podľahli čaru golfového športu. Ako sám tvrdí, golf považuje v dobrom slova zmysle za silne návyková záležitosť. Najčastejšie odpaľuje loptičky na trnavskom odpadlisku Driving Range & Golf Academy za Kamenným mlynom. Veľké športové ciele si nedáva, pretože golf je pre neho viac relaxom a prostredníkom pohody.

Ku golfovému športu pričuchol pred štyrmi rokmi prostredníctvom kamarátov.

“Dá sa povedať, že na golf som sa, ako sa hovorí, namotal. Golf pre mňa znamená v prvom rade reset. Po koncertoch si práve pri golfe najlepšie odpočiniem. Na trnavskom odpalisku je pohodová atmosféra, dám si kávičku, zatrénujem si, stretnem príjemných ľudí. Chodievam sem skôr odpočívať, neberiem golf príliš vážne. Je to pre mňa skôr taký relax,” hovorí.Bystrík v areáli Driving Range & Golf Academy Trnava

Okrem trnavského odpaliska navštevuje Bystrík aj iné, klasické golfové ihriská. Na turnaje však príliš nezvykne chodiť, pretože počas víkendov má veľa vystúpení a málo voľného času.

“Málokedy sa mi podarí mať voľný víkend, preto sa na turnaje príliš nedostanem. Najradšej mám toto naše trnavské ihrisko. Dokážem si tu dobre zahrať a zároveň sa tešíť, že mám dobré výsledky,” pokračuje s úsmevom.

Za veľkú výhodu odpaliska Driving Range v dotyku Trnavy považuje Bystrík aj jeho výhodnú polohu.

“Bývam v centre mesta a cesta sem mi trvá pár minút. Ak mám dopoludnia voľno, ráno vyrazím a ihrisko sa dá zahrať za hodinku. Prídem sem, dám si kávičku, zahrám si a potom sa môžem ďalej venovať svojim veciam,” opisuje svoje zvyky týkajúce sa golfu.


Bystrík, ako sa sám priznáva, sa na golfovú hru sa dosť “namotal”

Podľa Bystríka je výborné, že takýto areál v Trnave vznikol a zároveň dokáže veľmi dobre fungovať a rozvíjať sa.

“Je tu veľmi pekné a tiché prostredie, funguje tu odpalisko aj akadémia, kde sa dajú trénovať krátke údery, zároveň je k dispozícii kaviarnička. Skrátka – dá sa aj v Trnave krásne si zahrať golf, čo je skvelé.”

Veľké športové ciele si Bystrík nedáva. Dôležitý je pre neho relax, pohoda a – dobrá partia. Zjednodušene povedané – spojenie príjemného s užitočným.

“V tomto roku si dávam za cieľ dostať svoj hendikep pod 20 bodov. Momentálne som na úrovni 24 bodov. Tých dvadsať bodov je asi môj strop, nesnažím sa robiť nič nasilu a dávať si méty, ktoré by som asi nedosiahol. U mňa je to o tom, aby som si dobre zahral, nechodievam sa na ihrisko trápiť,” konštatuje.

Keďže ako sám priznáva, na golfovú hru sa dosť “namotal”, tak krátko po tom, čo podľahol čaru tohto elegantného športu, prišiel čas na zakúpenie a postupné dopĺňanie vlastnej výbavy.

“Áno, používam vlastnú výbavu. Kúpil som si už dve sady palíc, ale využívam tú novšiu. Mám aj asi osem párov golfových topánok a neskutočne veľa golfového oblečenia. Je ho určite viac ako vecí, ktoré si obliekam na koncerty,” vtipkuje.

Nadšenie pre golf už preniesol Bystrík aj medzi členov svojej kapely. Ako vraví, “celkom sa na to chytili basgitarista aj bubeník”.

“Skutočne, golf je naozaj veľmi návykový. Zápal a vášeň, pre tento šport bývajú pre človeka veľmi silné,” dodáva.

DEŇ OTVORENÝCH DVERÍ NA GOLFE – sobota 13. apríla

Golf Trnava pozýva do prírodného areálu na konci Kamenného mlyna, tesne pred vstupom do Bieleho Kostola, širokú verejnosť.

V sobotu 13. apríla 2019 sa uskutoční Deň otvorených dverí. Čaká vás aj sprievodný program, maľovanie na tvár, skákací hrad či kocky Lego.

Chýbať nebude ani občerstvenie v kaviarničke. Spoznať čaro golfovej hry a vyskúšať si svoje prvé golfové odpaly môžete v trnavskom golfovom areáli v čase od 9. do 18. hodiny.


Hoci golf považuje za svoju vášeň, športové ciele si nedáva

Ulož ako PDF
Napísal 5. apríla 2019 7:10. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Šport, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.