reklama

Predajňa nábytku Asko pri obchvate požiadala o povolenie na výstavbu areálových komunikácií a spevnených plôch

Spoločnosť Asko Invest Slowakei začne zrejme v blízkom čase s avizovanou výstavbou predajne nábytku a bytových doplnkov v obchodnej zóne pri obchvate.

Investor požiadal 1. júna 2020 trnavský stavebný úrad o vydanie stavebného povolenia na stavebné objekty areálových komunikácií a spevnených plôch.

Plánovaný zámer už disponuje právoplatným územným rozhodnutím z roku 2019.

ILUSTRAČNÉ FOTO: Asko Invest

Investor už predtým absolvoval aj zisťovacie konanie, v rámci ktorého kompetentné orgány štátnej správy, verejnej správy či samosprávy vyjadrili k predloženým projektom svoje pripomienky a požiadavky.

Umiestnenie obchodného domu ASKO je v súlade s územným plánom mesta Trnava, ktorý v zóne povoľuje aktivity podnikania, služieb a komercie.

Objekt je navrhovaný obdĺžnikového pôdorysu so zaoblenými rohmi, celkového rozmeru 86 x 64 metrov, so zastrešením plochou strechou. Nový objekt je čiastočne dvojpodlažný – obchodná plocha a zázemie bude dislokované v dvoch podlažiach, skladové plochy sú v jednopodlažné halové časti objektu.

Obvodový plášť obchodného domu ASKO bude tvorený sendvičovými lakovanými panelmi striebornej farby. Vstupná fasáda do predajne je navrhnutá z ľahkého preskleného obvodového plášťa.

Hlavný vstup pre zákazníkov bude krytý portálom v červenej farbe. Na objekte bude umiestnené svetelné logo ASKO. Architektonické riešenie je plne podriadené designu nových predajní firmy.

Dom nábytku bude členený na dve hlavné funkčné časti.

Celková predajná plocha má dosiahnuť približne 5 520 metrov štvorcových. Súčasťou stavby budú príslušné technologické miestnosti, inžinierske siete, spevnené plochy, parkovacie miesta.

Pôvodne plánovaný termín dokončenia výstavby a spustenia prevádzky na konci roka 2020 sa zrejme posunie o dvanásť mesiacov na záver roka 2021.

Odhadované investičné náklady na realizáciu projektu predstavujú podľa údajov investora 4 000 000 eur.


Umiestnenie predajne znázornené na mape

Ulož ako PDF
Napísal 5. júna 2020 8:12. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.