reklama

V nákupnej zóne pri obchvate má pribudnúť aj obchodné centrum E BOX

V krátkej dobe už tretí plánovaný investičný projekt v obchodnej zóne The Mall Trnava pri obchvate si necháva posudzovať kompetentnými úradmi a inštitúciami spoločnosť Terra Libera so sídlom v Bratislave. Po zámere zábavného centra Detský svet a ubytovne pre zamestnancov okolitých podnikov plánuje developer postaviť v dotyku obchvatu aj obchodný dom E BOX.

Obchodné centrum E BOX má stáť v blízkosti oboch menovaných projektov, zároveň je umiestnené v blízkosti ďalšieho ohláseného zámeru – obchodného domu nábytkárskej siete ASKO.

Jednopodlažná budova E BOXU má mať pôdorysné rozmery 66,30 x 36,90 metra a výšku 6,9 metra so zastrešením plochou strechou. Celková predajná plocha dosiahne 1775 metrov štvorcových.


Obchodné centrum E BOX

Vizualizácia: Terra Libera

„Obvodový plášť objektu je tvorený sendvičovými metalickými panelmi v odtieňoch striebornej a hnedej farbe. Vstupy pre zákazníkov budú od parkovísk a budú prekryté markízou, ktorá spolu s výrazným označením prevádzok a s kontrastom veľkých plôch zasklených stien a obvodových stien zo sendvičových metalických panelov s betónovým soklovým murivom dotvárajú celkový architektonický výraz objektu,“ popisuje investor v predloženom zámere.

Čelná fasáda smerom k parkovisku bude tvorená hlavnými vstupmi pre zákazníkov, ktoré budú prekryté prístreškom, čím sa vytvorí exteriérová nákupná pasáž. Zásobovanie obchodného domu bude v južnej fasáde v nadväznosti na zásobovaciu komunikáciu predajne Asko.

Objekt obchodného domu bude delený na štyri samostatné nájomné jednotky, ktoré budú mať dispozičné členenie typické pre obchodné prevádzky s veľkou predajnou plochou v prednej časti, v zadnej časti je umiestnené malé skladové zázemie a hygienické zázemie pre zamestnancov.

Navrhovaný zámer je v súlade s územným plánom mesta Trnava.

S výstavbou plánuje investor začať v priebehu roku 2019, predpokladaný termín ukončenia výstavby je datovaný na koniec roka 2020.

Celková plocha pozemku dosahuje 6987 metrov štvorcových, zastavaná plocha budov je navrhnutá v rozsahu 2447 m2, plochy spevnených plôch a komunikácií 2686 m2 a plochy zelene na teréne 1854 metrov štvorcových. Projekt počíta aj s extenzívnou zeleňou na streche objektu v rozsahu 1200 metrov štvorcových.

Počet parkovacích miest je stanovený na 56 pre autá a 8 pre bicykle.

„Zeleň priamo v riešenom území bude kultivovať priestor okolo objektu, ale hlavne bude eliminovať zmenu klímy vznikom zastavanej plochy. Cieľom návrhu sadovníckych úprav je úprava plôch v okolí objektu predajne nábytku a tiež krajinárske začlenenie predmetnej stavby do okolitej krajiny,“ konštatuje predkladateľ zámeru na tému sadovníckych úprav.

Odhadované investičné náklady na realizáciu projektu E BOX predsatvujú 1,4 milióna eur.


Umiestnenie plánovaného projektu na mape

Ulož ako PDF
Napísal 28. septembra 2018 0:44. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “V nákupnej zóne pri obchvate má pribudnúť aj obchodné centrum E BOX”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.