reklama

V Trnave sa pripravuje výstavba zábavného centra Detský svet

V priestore obchodnej zóny TMT The Mall pri obchvate má vzniknúť Detský svet – moderné detské zábavné centrum s hernými atrakciami aj komerčnými prevádzkami. Investor predpokladá začiatok výstavby na jeseň 2018, realizácia má trvať dva roky.

Detský svet má podľa navrhovateľa, bratislavskej spoločnosti Terra Libera, doplniť zónu obchodu a retailu o novú službu – voľnočasové aktivity pre deti – ktorá v zóne nemá zastúpenie.

Projekt zároveň doplní služby v zóne o kaviareň, reštauráciu a súvisiace obchodné prevádzky.

Čiastočne dvojpodlažný objekt vyrastie na ploche pozemku s výmerou 10-tisíc metrov štvorcových, celková podlahová plocha dosiahne 3624 metrov štvorcových.

Maximálne pôdorysné rozmery objektu sú 79 x 49 metrov, výška budovy dosiahne v najvyššom bode 18,75 metra.

Investor počíta aj s realizáciou zelených extenzívnych striech na ploche takmer 1700 metrov štvorcových, čo predstavuje 52 percent plochy strechy.

Odhadované investičné náklady na realizáciu projektu sú 2 500 000 eur. Prácu tu nájde asi 17 ľudí.

Vizualizácia: Terra Libera s.r.o.

Projekt aktuálne posudzujú kompetentné orgány a inštitúcie. Predpokladaný začiatok výstavby je v prípade vydania všetkých povolení naplánovaný na jeseň 2018, stavebné práce budú trvať dva roky.

„Navrhovaný objekt tvarovo pripomína písmeno U. Vstup bude na juhovýchodnej strane, kde sú umiestnené aj komerčné prevádzky obchodov, šatne a zázemie centra a komunikačné prepojenie na druhé podlažie. V strednej časti prízemia sa budú nachádzať hlavné herné atrakcie ako aj priestor pre rodičov a vyzúvacie lavičky.
V západnej časti bude priestor pre malú prevádzku reštaurácie. Na poschodí budú umiestnené samostatné miestnosti na uzavreté akcie ako aj atrakcie pre staršie deti. Z týchto priestorov budú prístupné exteriérové terasy so zelenými extenzívnymi strechami. Po jednej z nich sa bude plynulo dať prejsť na úroveň terénu do exteriérovej hernej časti areálu, čo sa bude dať v lete využiť na lezenie, behanie a v zime na sánkovanie,“
približuje svoj zámer investor.

Dopravné napojenie Detské sveta bude riešené z Novej ulice okolo nedávno vybudovanej čerpacej stanice Tanker.

Pri objekte vznikne do 100 parkovacích miest, umiestniť plánujú aj 18 stojanov pre bicykle.

V rámci sadových úprav okrem zelených vegetačných striech počíta investor s bohatšou výsadbou stromov.

„Kvôli zlepšeniu mikroklímy, začleneniu stavby do krajiny a tiež kvôli pozitívnemu vizuálnemu účinku a ako protiváha k parkovacím plochám, sa v južnej časti pri parkovisku navrhuje alej z veľkokorunných stromov. Výsadby stromov budú doplnené výsadbami pôdopokryvných krov a v niektorých častiach tiež voľne rastúcim alebo tvarovaným živým plotom. Vstup do objektu pre návštevníkov bude doplnený trvalkovým záhonom a solitérnym stromom,“ uvádza sa v posudzovanom zámere.

Výrazným prvkom budovy majú byť vegetačné strechy.

Intenzívna vegetačná strecha bude prístupná zo samotnej záhrady Detského sveta a je riešená ako porast okrasných trvaliek s doplnením mnohokmenných krov a v niektorých častiach parkovým trávnikom. Extenzívna strecha je navrhovaná ako porast rôznych druhov rozchodníkov.

V riešenom území bude zrealizovaná dažďová záhrada, ktorá bude slúžiť ako akumulácia v prípade väčších zrážok.


Vyznačenie zámeru na mape

Zdroj: Investor

Ulož ako PDF
Napísal 10. júla 2018 8:49. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.