reklama

V múzeu otvoria výstavu starých rozprávkových kníh a hračiek Detský svet v minulosti

V Západoslovenskom múzeu v Trnave bude od 28. januára 2016 sprístupnená výstava DETSKÝ SVET V MINULOSTI: Rozprávky a hračky 20. storočia.

V zbierkach historickej knižnice Západoslovenského múzea v Trnave sa nachádza okrem odbornej literatúry i menšia zbierka starých rozprávkových kníh z konca 19. storočia a prvej polovice 20. storočia.

Všetky sú v slovenčine a mnohé z nich boli vytlačené v Trnave – vydavateľstvá Frant. Urbánek a spol., G. A. Bežo, Spolok sv. Vojtecha a nakladateľstvo Pavla Gerdelána, informovala Simona Jurčová zo Západoslovenského múzea.

detsvet-plag-2016

Známe sú edície Zábavná a poučná knižnica pre mládež, Urbánkova divadelná knižnica pre mládež a Knižnica slovenských detí.

Okrem samotných textov rozprávok sú mnohé knihy zaujímavé aj svojimi ilustráciami od známych autorov (Štefan Cpin, Rudolf Fabry, Ľudovít Fulla, Vincent Hložník, Fedor Klimáček, A. Klimo, Fraňo Kudláč, Karol Ondreička, Margita Vargová).

“Z tejto zbierky sme pre záujemcov pripravili výstavu, ktorá pozostáva z približne 40 rozprávkových kníh. Výstava je doplnená starými hračkami zo zbierok Západoslovenského múzea,” uviedla Simona Jurčová.

Výstava potrvá do 27. marca 2017.

Autorom výstavy je Mgr. Milan Ševčík.

DETSKÝ SVET V MINULOSTI: Rozprávky a hračky 20. storočia
28. január 2016 – 27. marec 2017

Ulož ako PDF
Napísal 18. januára 2016 9:39. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

Napíš komentár

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.