reklama

Na radnici sprístupnia výstavu starých fotografií a pohľadníc Trnava – výlet do minulosti

Zaujímavé pohľady do histórie Trnavy prostredníctvom historických fotografií a pohľadníc ponúka výstava Trnava – výlet do minulosti. Podujatie otvoria vernisážou v stredu 16. septembra. Výstava bude prístupná každú stredu a nedeľu popoludní a potrvá do 28. októbra.

Výstava v kaplnke trnavskej radnice nadväzuje na minuloročnú výstavu o histórii Hlavnej ulice. Vybraté staré pohľadnice a fotografie Trnavy dokumentujú ulice a budovy centrálnej mestskej zóny – mestskej pamiatkovej rezervácie.

Návštevník sa prostredníctvom nich prejde po uliciach a uličkách Trnavy od roku 1900. Použité fotografie sú z obdobia do konca osemdesiatych rokov 20. storočia.

vystava-trnava-pl
Plagát

Centrom výstavy je mapa z konca 19. storočia rozdelená na západnú a východnú časť. Prostredníctvom nej sú priblížené aj miesta za hradbami, vtedy predmestie.

Fotografie zaujímavých stavieb a miest sú doložené na severozápadnom a juhozápadnom, severovýchodnom a juhovýchodnom predmestí.

Podujatie je pripravené pri príležitosti 777. výročia povýšenia Trnavy na slobodné kráľovské mesto a okrem Mesta Trnava sa na nej podieľalo Západoslovenské múzeum v Trnave.

Vernisáž výstavy sa uskutoční v stredu 16. septembra 2015 o 18.00 v kaplnke na nádvorí radnice.

Výstava bude otvorená každú stredu a nedeľu vždy od 15. do 18. hodiny.

PaedDr. Simona Jurčová

Ulož ako PDF
Napísal 15. septembra 2015 18:27. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Kultúra, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.