reklama

Na radnici sprístupnia výstavu starých fotografií a pohľadníc Trnava – výlet do minulosti

Zaujímavé pohľady do histórie Trnavy prostredníctvom historických fotografií a pohľadníc ponúka výstava Trnava – výlet do minulosti. Podujatie otvoria vernisážou v stredu 16. septembra. Výstava bude prístupná každú stredu a nedeľu popoludní a potrvá do 28. októbra.

Výstava v kaplnke trnavskej radnice nadväzuje na minuloročnú výstavu o histórii Hlavnej ulice. Vybraté staré pohľadnice a fotografie Trnavy dokumentujú ulice a budovy centrálnej mestskej zóny – mestskej pamiatkovej rezervácie.

Návštevník sa prostredníctvom nich prejde po uliciach a uličkách Trnavy od roku 1900. Použité fotografie sú z obdobia do konca osemdesiatych rokov 20. storočia.

vystava-trnava-pl
Plagát

Centrom výstavy je mapa z konca 19. storočia rozdelená na západnú a východnú časť. Prostredníctvom nej sú priblížené aj miesta za hradbami, vtedy predmestie.

Fotografie zaujímavých stavieb a miest sú doložené na severozápadnom a juhozápadnom, severovýchodnom a juhovýchodnom predmestí.

Podujatie je pripravené pri príležitosti 777. výročia povýšenia Trnavy na slobodné kráľovské mesto a okrem Mesta Trnava sa na nej podieľalo Západoslovenské múzeum v Trnave.

Vernisáž výstavy sa uskutoční v stredu 16. septembra 2015 o 18.00 v kaplnke na nádvorí radnice.

Výstava bude otvorená každú stredu a nedeľu vždy od 15. do 18. hodiny.

PaedDr. Simona Jurčová

Ulož ako PDF
Napísal 15. septembra 2015 18:27. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Kultúra, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.