reklama

V dome hudby sprístupnia výstavu fotografií trnavského autora Milana Marônka Štefánikov kraj

Trnavské osvetové stredisko v stredu 22. júla 2020 slávnostne otvorí vo svojich priestoroch v Dome hudby M. Schneidera Trnavského výstavu fotografií trnavského fotografa Milana Marônka „Štefánikov kraj“.

Výstavu fotografií realizujeme pri príležitosti 140. výročia narodenia generála Milana Rastislava Štefánika. Myšlienka zrealizovať výstavu vznikla v minulom roku, keď pán Marônek zaslal do súťaže Trnavský objektív 2019 multimediálnu prezentáciu fotografií s názvom „Štefánikov kraj“, ktorá bola vysoko hodnotená odbornou porotou a ocenená.

V krajskom kole súťaže AMFO 2019 získal za prezentáciu 2. miesto, ktoré obhájil aj v celoštátnom kole súťaže AMFO 2019.


Kopanice

AUTOR: Milan Marônek

Výstava fotografií je súčasťou projektu KreaTiviTa 2020, ktorého hlavným partnerom je Fond na podporu umenia. Kolekciu tvoria farebné snímky, na ktorých autor zachytil panorámy a krajinárske scenérie Záhoria.

Podľa slov autora „tento malebný kút Slovenska zostane navždy v srdci každého, kto ho raz navštívi“.

Súčasťou výstavy je aj text spisovateľa, publicistu, maliara a ilustrátora Štefana Bednára, myjavského rodáka, v ktorom umeleckou rečou opisuje charakter kraja, kde prežil svoje detstvo.


Štefánikov kraj

AUTOR: Milan Marônek

Milan Marônek sa venuje fotografickej tvorbe od roku 1976. Ocenenie v súťaži JAMFO v roku 1989 odštartovalo jeho úspešnú fotografickú dráhu, počas ktorej získal viac ako 30 ocenení a čestných uznaní v súťažiach Trnavský objektív, AMFO, Genius loci Trnavy a mnohých internetových fotosúťažiach.

Autor nemá vyslovene vyhranenú oblasť fotografie, ktorej sa venuje. V jeho prácach žánrovo prevažuje výtvarné stvárnenie krajiny, architektúra, zátišie a makrofotografia.

Pri svojich cestách po Slovensku, ale i v zahraničí je fotoaparát jeho verným spoločníkom. Veľmi rád vytvára audiovizuálne kompozície, v ktorých hudobná zložka ešte viac zintenzívňuje vnímanie obrazu.

„V oblasti fotografie patrím ku starej škole – mám rád, keď je fotografia fotografiou a platia v nej určité pravidlá. Nesnažím sa za každú cenu, aby fotografia zobrazovala presnú kópiu skutočnosti v okamihu jej vzniku. Mojim cieľom je preniesť na diváka emócie, podporiť jeho fantáziu, vizuálne ho osloviť,“ hovorí Milan Marônek.

Nadobudnuté teoretické vedomosti a praktické skúsenosti vo fotografii zúročil pri recenziách produktov a publikovaní odborných príspevkov v časopisoch Watt Foto – Video a Digirevue.

V súčasnosti je predsedom trnavského Fotoklubu IRIS, kde odovzdáva svoje odborné fotografické skúsenosti mladej generácii. Svojou tvorbou a aktivitou prispieva k fotografickému dianiu na Slovensku a zviditeľňuje trnavský kraj a Slovensko prostredníctvom fotografie na zahraničných výstavách.

Výstavu „Štefánikov kraj“ majú možnosť vidieť návštevníci Trnavského osvetového strediska do 31. augusta 2020.

Milada Kotlebová, Trnavské osvetové stredisko

Ulož ako PDF
Napísal 14. júla 2020 10:11. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.