reklama

Trnavské osvetové stredisko pozýva na výstavu fotografií domáceho autora Milana Marônka

Trnavské osvetové stredisko v zriaďovateľskej pôsobnosti Trnavského samosprávneho kraja 22. októbra 2021 slávnostne otvorí v priestoroch Západoslovenského múzea v Trnave výstavu fotografií trnavského fotografa Milana Marônka. Výstava sa uskutoční pri príležitosti autorovho životného jubilea a je súčasťou projektu KreaTiviTa 2021, ktorého hlavným partnerom je Fond na podporu umenia.

Výstava pod názvom „LX“ je prierezom autorovej tvorby a rozsahom doteraz najväčšou prezentáciou jeho fotografických diel. Do výstavnej kolekcie je zaradených viac ako 250 čiernobielych a farebných fotografií.


Strážca ticha

Autor: Milan Marônek

Milan Marônek sa venuje fotografickej tvorbe od roku 1976. Ocenenie v súťaži JAMFO v roku 1989 odštartovalo jeho úspešnú fotografickú dráhu, počas ktorej získal množstvo najvyšších ocenení v súťažiach Trnavský objektív, AMFO, Genius loci Trnavy a mnohých internetových fotosúťažiach.

Autor nemá vyslovene vyhranenú oblasť fotografie, ktorej sa venuje. V jeho prácach žánrovo prevažuje výtvarné stvárnenie krajiny, architektúra, zátišie a makrofotografia.

Pri svojich cestách po Slovensku, ale i v zahraničí je fotoaparát jeho verným spoločníkom. Veľmi rád vytvára audiovizuálne kompozície, v ktorých hudobná zložka ešte viac zintenzívňuje vnímanie obrazu.

O sebe hovorí: „V oblasti fotografie patrím ku starej škole – mám rád, keď je fotografia fotografiou a platia v nej určité pravidlá. Nesnažím sa za každú cenu aby fotografia zobrazovala presnú kópiu skutočnosti v okamihu jej vzniku. Mojim cieľom je preniesť na diváka emócie, podporiť jeho fantáziu, vizuálne ho osloviť.“


Two Towers

Autor: Milan Marônek

Nadobudnuté teoretické vedomosti a praktické skúsenosti vo fotografii zúročil pri recenziách produktov a publikovaní odborných príspevkov v časopisoch Watt Foto Video a DIGI Revue.

Fotografie mal uverejnené v periodikách Dimenzie, Watt Foto Video, DIGI Revue, Spektrum, ESAB News.

Prof. Marônek je predsedom trnavského Fotoklubu IRIS, svojou tvorbou a aktivitou prispieva k fotografickému dianiu na Slovensku a zviditeľňuje trnavský kraj a Slovensko prostredníctvom fotografie na domácich i zahraničných výstavách.

Fotografie Milana Marônka majú možnosť vidieť návštevníci Západoslovenského múzea v Trnave do 31. januára 2022.

Milada Kotlebová
Trnavské osvetové stredisko

Ulož ako PDF
Napísal 12. októbra 2021 7:55. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.