reklama

Na radnici sprístupnia výstavu Klubu trnavských paličkárok Paličkovaná krása

Klub trnavských paličkárok pozýva na výstavu Paličkovaná krása, ktorá prebieha od 5. do 12. októbra 2018 v priestoroch kaplnky trnavskej radnice.

Na výstave bude klub prezentovať práce členiek Klubu trnavských paličkárok, regiónálne vzory na dečkách, obrazy, vianočné či veľkonočné ozdoby.

Ako informovala členka klubu Helena Krchnárová, klub funguje 25 rokov a má 16 členiek, ktoré sa stretávajú pravidelne raz týždenne v zasadačke mestskej radnice.

Výstavy organizujú každých 5 rokov.

“Zúčastňujeme sa akcií aj mimo nášho regiónu ako sú napríklad Dnii majstrov v Bratislave, Paličkárska cesta, či celoslovenské stretnutie paličkárok v Dubnici nad Váhom a zapájame sa do súťaží organizovanými inými klubmi,” poznamenala Krchnárová.

Výstava Paličkovaná krása bude otvorená denne od 10. do 18. hodiny.

Ulož ako PDF
Napísal 5. októbra 2018 0:14. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

pre “Na radnici sprístupnia výstavu Klubu trnavských paličkárok Paličkovaná krása”

 1. 1
  Majo says:

  Patrik pokorný prečo blokujete niektoré diskusie (pod príspevkami o mimoriadnom zastupiteľstve) a mažete komentáre, alebo celé diskusie ako pod príspevkom k zamestnanosti . Na čo bolo dobre zmazať komentár ako je tento, ktorý nikoho neuraza, iba je položená otázka k vysvetleniu prečo blokujete selektivno diskusie.

  • 1.1

   Dôvod na ukončenie diskusie je uvedený na konci článku. Žiadne selektívne blokovanie príspevkov na tomto portáli nie je, vymazané boli len vyslovene urážlivé a primitívne komentáre.
   V spodnej časti trnava-live.sk sú uvedené pravidlá diskusie, je potrebné si ich prečítať a najmä ich dodržiavať. Ďakujem za pochopenie.

   • 1.1.1
    Tomas says:

    Pravidla su pravidla ale ja tu vidim dennodene urazanie ludi a nic sa teda nemazalo je to totalny odpad za posledne roky a zato ste zodpovedny aj vy ze ste to nestopli uz na zaciatku

   • 1.1.2
    Majo says:

    Patrik pokorný ďakujem za vasu odpoved, no pod článkom o zamestnanosti https://www.trnava-live.sk/2018/10/04/nedostatok-pracovnej-sily-zjednodusuje-ludom-zmenu-zamestnavatela-aj-tym-ktori-si-predtym-hladali-novu-pracu-tazko/
    Boli zmazane všetky príspevky a zrušená cela diskusia bez vysvetlenia na konci článku. Zmazany bol aj môj príspevok -rovnaký ako je tu, slušná otázka prečo bola ukončená diskusia o mimoriadnom zastupiteľstve. Aj ten príspevok bol podľa vás urážlivy a primitívny komentár ?
    Rešpektujem vaše rozhodnutie – vaše noviny, vaše pravidlá. Keď si skúsite prejsť nezaujato komentáre pod článkom tak tam nie su extrémne urážlivé a primitívne príspevky, dalo by sa povedať bežný štandard ako sa tu ľudia vyjadrujú. Časť príspevkov kriticky hodnotí postup primátora, časť príspevkov sa na druhú stranu obuva do poslancov ktorí zasadnutie zvolali. Aj keď prevažujú negatívne reakcie na kroky primátora od jeho úmyslu podať žalobu na CA , postup aký zvolil a to ako vystupoval teraz na zastupiteľstve. Tým že ste diskusie na toto téma ukončil ( stačilo zmazať tie urážlivé a primitívne nad rámec bežné normy) , diskusie ktoré nevyzerali prívetivo pre primátora tak smerom k vám a vašim novinám padá tieň podozrenia o neobjektívnej zaujatej novinárskej práci. Pevne verím že to tak nie je – ideály treba mať, no vyzerá to žiaľ bohu tak. Pekný deň

    • 1.1.2.1

     Pod článkom o zamestnanosti boli komentáre, ktoré s týmto článkom nemali nič spoločné.
     Pod článkom o mimoriadnej schôdzi nie sú extrémne urážlivé komenty, pretože mnohé boli zmazané. Bohužiaľ, zodpovednosť za zverejnené komentáre nesie prevádzkovateľ, nie ten, kto ich napísal. Strážiť, sledovať a čítať to množstvo komentov, ktoré prichádzajú 24 hodín denne je niekedy nad fyzické aj psychické sily. Mám na stránke cez 38 000 komentárov. Aj preto po istom čase, kedy už diskusia stráca zmysel, zachádza mimo témy, diskutujúci sa navzájom alebo iných len urážajú, pristupujem k ukončeniu diskusie. Naozaj sa to nedá čítať a sledovať v jednom kuse od rána do neskorého večera 7 dní v týždni.

     • 1.1.2.1.1
      ABC says:

      Patrik Pokorný nominoval si sa do úlohy šéf redaktora z 50 rokov, ktorý mal na starosti cenzúru. Tak pokračuj, keď chválili Peťa tak to bolo OK. Teraz keď majú ľudia plné zuby Peťa je problém. Ľudia sa vždy mohli vyjadriť, len tak ako vtedy aj teraz museli znášať dôsledky. Takže tie reči o slobode nechaj na uvažovanie na opustenom ostrove.

      • 1.1.2.1.1.1

       Vážne? Naozaj sú tu len komentáre, ktoré velebia primátora? Iné alebo opačné názory tu nie sú? Skutočne?

       • 1.1.2.1.1.1.1
        Otázka says:

        Pán Pokorný
        ste asi najčítanejší webový trnavský portál. Podľa mňa aj kôli anonymnej dikusii. Jeden by mohol povedať, že sa to zneužíva a ľudia tu druhých urážaju. Povedal by, že diskusia má byť pod registrovanými osobami, ako napr. na Trnavskom hlase. Tam však takmer nikto nediskutuje. Nemá preto takú čitateľnosť atd’.
        Tá anonymita sa určite dá zneužívať a treba povedať, že sa bude zneužívať inak ak budete ragistrovať dikutujúcih. ALE.
        Ale , kde by sa človek dozvedel skutočné veci, ktoré sa dejú na mestskom zastupiteľstve o vydieraní jedných poslancov druhými ( pritom to ostalo bez povšimnutia- podľa mňa sú to vážne veci, ale pri neschopnosti trnavskej opozície sa ani nečudujem . takto ovplyvňované hlasovania by mali byť vyhlásené za neplatné .)
        Rovnako , kde by sa verejnosť dozvedel ao šikane a zneužívaní ľudí na mestskom úrade, ak sa úradníci boja. trnava je malé mesto. Skúste ísť do sporu s nadriadenými. radšej sa dajú dotyční na maródky,alebo dávajú hromadné výpovede na úrade, ako sa deje teraz. kde sa dozvie človek príčiny vecí , prečo nemáme takmer pol roka prednostu úradu ? teda všetko je oka ? Boroovce VODCU velebia a dakuju mu este aj za opravenú zeleznoicnu stanicu . To iba na margo veci. Ta nekonecna zaslepenost je az zarazajuca :)
        Z druhej strany, kde sa dozviete o veciach zo city arenou, vecami , ktore nie su v sulade s uzemnym planom atd ? alebo si to dotycni dodatocne zmenili, lebop si to vedeli vybavit. Normalnemu cloveku by niektore veci v tomto meste nepresli a neschvalil.
        Ak umlcite VOX POPULI, bude vox popapuli a zhasne to tu. Zvitazi virtualna realita na socialnych sietach castokrat inak prezentovana pre svoje ovecky, ako je skutocny stav veci. Dakujeme
        Z druhej starny

   • 1.1.3
    Majo says:

    Patrik pokorný jedna otázka naviac. Prečo sa zrušilo v zime hodnotenie príspevkov? Veď aj to bola možnosť ako ostatný diskutujúci mohli ohodnotiť urážlivy alebo naopak dobrý príspevok. Nebolo nutné všetko komentovať stačil palec hore- dole. Teraz pokiaľ niekto napíše blud tak miesto toho aby dostal 50-100 palcové dole , dostane niekoľko odpovedí a špirála urazlivych a primitívnych príspevkov sa rozbieha.

  • 1.2
   Peto says:

   Lebo je vydieratelny zbabelec, ktoremu vzdy zavolaju brockovi priatelia z arborie a podobni a on blokuje a maze, lebo Fuzacik im placka na ramene, kedze sa tu casto objavuju fakty, ktore si mnohi nedovolia dat na fb, kvoli jeho tupym fasistickym ovciam. Zivotnost tohto komentara 10 max 15 min.

   • 1.2.1

    Musíte to pomenovať presne, Peto, to nie len tak. Teda: čím alebo prečo je vydavateľ trnava-live vydierateľný, kto sú presne tí “brockovi priatelia z arborie a podobni”, ktorí mi vždy zavolajú, atď, keďže ja nikoho takého nepoznám… Vďaka za upresnenie.
    Len na okraj: za 5 minút si viete nájsť na tomto portáli stovky komentárov, ktoré k súčasnému vedeniu mesta jemne povedané nie sú príliš naklonené, preto netuším, o akej životnosti hovoríte. Nezabudnite na tie fakty. Vďaka.

 2. 2

Pre písanie komentárov musíte byť prihlásený Login

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.