reklama

Počas podujatia Advent v múzeu sprístupnia aj Kostol Nanebovzatia Panny Márie

Západoslovenské múzeum v Trnave pripravilo pre návštevníkov tradičné podujatie Advent v múzeu v prvú adventnú nedeľu 27. novembra 2022.

V rámci prehliadky aktuálnych expozícií a výstav v čase od 14.00 do 17.00 bude v tento deň sprístupnený aj Kostol Nanebovzatia Panny Márie.

Výstavou Krása ľudového odevu – paličkovaná babková čipka bude o 15.00 návštevníkov sprevádzať zberateľka a čipkárka Daniela Piscová z Krakovian.

Pre záujemcov je pripravený kurz prípravy vianočnej ikebany – tvorenie z prírodných materiálov. Dva termíny kurzu (o 14.00 a o 15.00) sú určené pre 30 záujemcov, ktorí sa môžu na termíny prihlásiť telefonicky na č. 033/5512913. Vstupné na kurz zaplatia priamo v pokladni múzea v deň kurzu.

Podvečernú atmosféru prvej adventnej nedele si návštevníci vychutnajú o 17.00 na koncerte v kostole, kde vystúpi s vianočnými piesňami Folklórna skupina Krakovčanka.

Návštevníci môžu ochutnať v múzeu aj vianočný punč.

Simona Jurčová

(Zriaďovateľom Knižnice Juraja Fándlyho je Trnavský samosprávny kraj)

Ulož ako PDF
Napísal 21. novembra 2022 12:05. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.