reklama

Na pozemkoch bývalého kukuričáku sa pripravuje výstavba nákupného centra City Park

Voľný trojhektárový pozemok Sempolu na rohu Ružindolskej a Trstínskej ulice, na ktorom stála budova dnes už neexistujúceho Výskumného ústavu kukurice, obsadí zrejme nákupné centrum. Pripravovaný projekt pod názvom City Park Trnava je v súčasnosti v schvaľovacom procese.

Retailové nákupné centrum s maloobchodnými prevádzkami má pozostávať z dvoch jednopodlažných objektov, ktoré doplnia parkoviská a zeleň.

Zastavaná plocha objektov, v ktorých sa má nachádzať viac ako 20 obchodných jednotiek, má dosiahnuť vyše 10-tisíc metrov štvorcových, rozloha dotknutého pozemku je 30-tisíc metrov štvorcových. Investor počíta s realizáciou zelených plôch v rozsahu od 5400 do 8200 m2, spevnené plochy a areálové komunikácie zaberú 14-tisíc metrov štvorcových.

Retailové objekty má tvoriť 21 samostatne bezbariérovo prístupných obchodných jednotiek s výmerami od 115 do 1200 m2, ktoré budú orientované na predaj potravín, domácich potrieb, obuvi, elektroniky, športových potrieb, drogistického tovaru, hračiek, doplnkov do domácností a podobne.

V rámci navrhovaného obchodného areálu vznikne na povrchovom parkovisku spolu 303 parkovacích miest.

kukuricak
Dnes už neexistujúca budova Výskumného ústavu kukurice

Foto: Google Street View

Podľa materiálov, ktoré predložil navrhovateľ – bratislavská spoločnosť TM Real – v rámci schvaľovacieho procesu dotknutým úradom a inštitúciám, dva retailové objekty budú konštrukčne pozostávať z prefabrikovaného železobetónového skeletu, obvodový plášť bude zložený z ľahkých sendvičových panelov.

Predpokladané náklady na realizáciu projektu City Park Trnava sú 6 miliónov eur. V nákupnom centre by malo vzniknúť 136 nových pracovných miest.

„Pri realizácii navrhovanej činnosti v danej lokalite, ktorá má v súčasnosti charakter neupraveného a nenavštevovaného priestoru, vzniknú nové plochy občianskej vybavenosti. Stavba prispeje k rozšíreniu ponuky obchodu a služieb pre širšie vrstvy obyvateľstva mesta o široké portfólio nových produktov. Umiestnenie navrhovanej činnosti využíva existujúce inžinierske siete v území a vybudovanú priľahlú mestskú dopravnú infraštruktúru,“ zdôvodňuje investor v predloženom zámere.

Predpoklad začatia výstavby je v roku 2015, projekt by mali dokončiť v priebehu roku 2016.

citypark

citypark-1

citypark-2

Zdroj: TM Real

Ulož ako PDF
Napísal 25. augusta 2015 8:09. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Na pozemkoch bývalého kukuričáku sa pripravuje výstavba nákupného centra City Park”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.