reklama

Na pozemkoch bývalého kukuričáku sa pripravuje výstavba nákupného centra City Park

Voľný trojhektárový pozemok Sempolu na rohu Ružindolskej a Trstínskej ulice, na ktorom stála budova dnes už neexistujúceho Výskumného ústavu kukurice, obsadí zrejme nákupné centrum. Pripravovaný projekt pod názvom City Park Trnava je v súčasnosti v schvaľovacom procese.

Retailové nákupné centrum s maloobchodnými prevádzkami má pozostávať z dvoch jednopodlažných objektov, ktoré doplnia parkoviská a zeleň.

Zastavaná plocha objektov, v ktorých sa má nachádzať viac ako 20 obchodných jednotiek, má dosiahnuť vyše 10-tisíc metrov štvorcových, rozloha dotknutého pozemku je 30-tisíc metrov štvorcových. Investor počíta s realizáciou zelených plôch v rozsahu od 5400 do 8200 m2, spevnené plochy a areálové komunikácie zaberú 14-tisíc metrov štvorcových.

Retailové objekty má tvoriť 21 samostatne bezbariérovo prístupných obchodných jednotiek s výmerami od 115 do 1200 m2, ktoré budú orientované na predaj potravín, domácich potrieb, obuvi, elektroniky, športových potrieb, drogistického tovaru, hračiek, doplnkov do domácností a podobne.

V rámci navrhovaného obchodného areálu vznikne na povrchovom parkovisku spolu 303 parkovacích miest.

kukuricak
Dnes už neexistujúca budova Výskumného ústavu kukurice

Foto: Google Street View

Podľa materiálov, ktoré predložil navrhovateľ – bratislavská spoločnosť TM Real – v rámci schvaľovacieho procesu dotknutým úradom a inštitúciám, dva retailové objekty budú konštrukčne pozostávať z prefabrikovaného železobetónového skeletu, obvodový plášť bude zložený z ľahkých sendvičových panelov.

Predpokladané náklady na realizáciu projektu City Park Trnava sú 6 miliónov eur. V nákupnom centre by malo vzniknúť 136 nových pracovných miest.

„Pri realizácii navrhovanej činnosti v danej lokalite, ktorá má v súčasnosti charakter neupraveného a nenavštevovaného priestoru, vzniknú nové plochy občianskej vybavenosti. Stavba prispeje k rozšíreniu ponuky obchodu a služieb pre širšie vrstvy obyvateľstva mesta o široké portfólio nových produktov. Umiestnenie navrhovanej činnosti využíva existujúce inžinierske siete v území a vybudovanú priľahlú mestskú dopravnú infraštruktúru,“ zdôvodňuje investor v predloženom zámere.

Predpoklad začatia výstavby je v roku 2015, projekt by mali dokončiť v priebehu roku 2016.

citypark

citypark-1

citypark-2

Zdroj: TM Real

Ulož ako PDF
Napísal 25. augusta 2015 8:09. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Na pozemkoch bývalého kukuričáku sa pripravuje výstavba nákupného centra City Park”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.