reklama

V obchodnej zóne The Mall pri obchvate začala výstavba ďalšieho nákupného objektu

Obchodná zóna The Mall Trnava pri juhovýchodnom obchvate sa rozrastie o ďalší nákupný objekt v podobe jednopodlažnej budovy. Na prelome mája a júna 2022 sa začali stavebné práce na doposiaľ voľnej zatrávnenej ploche medzi retailovými prevádzkami The Mall a McDonald’s.

Výstavba ďalšieho objektu určeného pre obchod a služby bola v pláne developera od samého začiatku. Už pri otváraní obchodnej zóny v roku 2014 developer informoval, že pracuje na prípravách druhej fázy projektu, v rámci ktorej plánoval postaviť dvojpodlažný retailový objekt.

Zároveň pred vyše siedmimi rokmi zástupcovia developerskej spoločnosti zverejnili zámer voľnú plochu zatrávniť, udržiavať ju a dočasne využívať na voľnočasové aktivity pre verejnosť. To sa aj stalo, najmä počas víkendov tu prevádzkovateľ zorganizoval desiatky podujatí pre rodiny s deťmi.


Stavebné práce v zóne The Mall začiatkom júna 2022

FOTO: trnava-live.sk / (DP)

V novembri 2021 obdržal developer stavebné povolenie na výstavbu jednopodlažného objektu s pultovou strechou, ktorý bude nepriamo nadväzovať na súčasný prízemný retailový objekt s obchodnými prevádzkami, ktorý otvorili v marci 2014.

Budova so zastavanou plochou 5600 metrov štvorcových a úžitkovou plochou vyše 5400 m2 bude mať pôdorysný tvar písmena „L“.

Pred hlavnou fasádou nového objektu bude inštalované vysunuté prestrešenie exteriérovej „pasáže“, ktoré nepriamo nadviaže na exterierové prekrytie vybudované na susednom jestvujúcom objekte.

„Prestrešenie tvorí pokračovanie strešnej roviny objektu, je navrhované ako plné, na subtílnych oceľových stĺpoch, čim je zabezpečené tienenie exponovanej zasklenej fasády, prekrytie pešej exteriérovej zóny pre nájomné jednotky a zároveň je tak riešená plocha pre umiestnenie exteriérového označenia jednotlivých nájomníkov objektu,“ uvádza sa v podkladoch pre stavebné povolenie.

Časť plochy strechy bude riešená ako extenzívna vegetačná, budú tu použité predpestované koberce z rozchodníkov. Obvodový plášť je navrhnutý ako sendvičový panel so zabudovanou tepelnou izoláciou.


Zatrávnená zelená plocha je už minulosťou

Vonkajšie úpravy a zeleň

Súčasťou objektu bude 93 nových parkovacích miest, sadové úpravy aj umiestnenie prvkov drobnej architektúry.

Investor sľubuje do istej miery zachovanie detského ihriska. „Prvky detského ihriska budú jestvujúce a v rámci realizácie stavby bude priestor detského ihriska vrátane jestvujúcich prvkov relokovaný do novej polohy. Prvky detského ihriska budú v rámci presunu a bežnej údržby renovované.“

Vo vonkajších priestoroch budú situované aj lavičky, prístrešok pre nákupné košíky, stojany pre bicykle a automat na fľaše.

Výmera celého riešeného územia je 15-tisíc metrov štvorcových, celkové plochy zelene sú navrhnuté na ploche takmer 12-tisíc metrov štvorcových.

„Súčasťou plánovanej investície sú aj sadové a terénne úpravy navrhované po ukončení výstavby na dotknutých plochách stavebníka. Predmetom návrhu je vhodne doplniť stavbu o plochy zelene a areál ‚ochrániť‘ od hlavných dopravných trás, vytvorením pohľadového ‚zeleného predpolia‘, pomocou etážovitej výsadby, a zároveň vyvážiť plochy statickej dopravy plochou kľudovej zelene, vrátane detského ihriska, pre návštevníkov areálu TMT a samotného objektu nákupného centra. Terénne a sadové úpravy predstavujú konečnú úpravu nespevnených plôch, vrátane riešenia extenzívnej vegetačnej vrstvy na streche budovy, a tiež premiestnenia plochy detského ihriska,“ konštatuje sa v stavebnom povolení.

Súčasťou plánovanej investície je aj výsadba 34 vzrastlých stromov, presadenie ôsmich jestvujúcich stromov, výsadba trvalkových záhonov a okrasných krovín.Stavebné práce v zóne The Mall začiatkom júna 2022

FOTO: trnava-live.sk / (DP,PP)

Ulož ako PDF
Napísal 8. júna 2022 9:26. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.