reklama

Obchodný objekt E BOX v nákupnej zóne The Mall pri obchvate získal stavebné povolenie

Zámer obchodného objektu E BOX v nákupnej zóne The Mall Trnava pri obchvate získal na konci júla 2020 stavebné povolenie v rozsahu hlavného objektu, sadových úprav, hrubých terénných úprav a prípojok plynu, elektriny a telekomunikácií.

Budova má slúžiť ako predajňa nábytku a bytových doplnkov. V jej susedstve plánuje rovnaký investor postaviť obchodný dom ASKO.

Objekt Obchodný dom EBOX je navrhnutý ako jednopodlažný, obdĺžnikového pôdorysu s celkovým rozmerom 66,3 x 36,9 metrov.

Obvodový plášť je navrhovaný z metalických sendvičových panelov s poplastovaným povrchom v striebornom a hnedom odtieni.


Vizualizácia objektu z roku 2018

Zdroj: Terra Libera

Presklená fasáda bude z hliníkových profilov s prerušeným tepelným mostom, s izolačnými trojsklami. V presklenej fasáde sú vsadené automatické posuvné dvere, ktoré slúžia ako hlavné vstupy do obchodných prevádzok.

Nad presklenou fasádou je navrhnuté konzolové zastrešenie – markíza s vyložením od objektu je 2,5m, čím sa docieli prestrešenie priľahlých chodníkov.

Sadové úpravy pozostávajú z výsadby stromov a krov, vytvorenia vodozádržných opatrení a založenia parkového trávnika s výsevom.

Areálová zeleň bude vybudovaná na ploche takmer 1700 metrov štvorcových, čo predstavuje 24,2% plochy. Zásobovací priestor bude od okolitého priestoru oddelený stromoradím s podsadbou viacetážového živého plotu, čo bude pokračovaním spôsobu výsadby susednej stavby.

Na časti strechy budovy o výmere 1 202 metrov štvorcových bude založená extenzívna vegetačná strecha.

Celková plocha sadovníckych úprav dosiahne 3 020 metrov štvorcových, zastavaná plocha objektu bude 2 447 metrov štvorcových.

Konkrétny termín začatia a ukončenia stavebných prác zatiaľ nie je známy.

Ulož ako PDF
Napísal 3. augusta 2020 8:55. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.