reklama

Pripravuje sa výstavba moderného administratívneho projektu Eco Station v Trnave

Po úspechu s oceňovaným projektom bytového domu Zelené átrium na trnavskom Špíglsáli prichádza spoločnosť SMF Marko s ďalším zaujímavým developerským zámerom. Do konca roka 2019 má vzniknúť v administratívno – priemyselnej časti Trnavy za železničnou stanicou na Bratislavskej ulici projekt ECO STATION.

Zámerom autora projektu a zároveň investora je realizovať moderný objekt, ktorý bude slúžiť na administratívne účely, ponúkne priestory pre služby či ako sídlo spoločnosti.

Podobne ako v prípade Zeleného átria Eco Station nebude len obyčajnou a bežnou budovou. Svojim užívateľom poskytne dostupné technické vymoženosti v podobe najmodernejších technológií kúrenia, chladenia, využívania obnoviteľných zdrojov a z toho plynúcich úspor energií.

“Administratívna budova Eco Station bude dosponovať štyrmi a v časti piatimi podlažiami, ďalšie dve pod terénom a na prízemí terénom a poslúžia na parkovanie. V objekte sa budú nachádzať kancelárske priestory prioritne určené na predaj firmám alebo podnikateľským subjektom. Vzhľadom na to, že neďaleko sa nachádza nemocnica, jedno podlažie, alebo jeho časť, chceme vyčleniť na služby spojené so zdravotníckou starostlivosťou,” priblížil Miroslav Marko.

VIZUALIZÁCIE: SMF MARKO

Investor už v súčasnosti disponuje územným rozhodnutím. Projekt pre stavebné povolenie bude hotový v priebehu mája 2018, vydanie stavebného povolenia predpokladá investor v priebehu letných mesiacov.

Stavebné práce by sme radi spustili na jeseň tohto roka a potrvajú približne dvanásť mesiacov. To znamená, že kolaudácia dokončeného objektu pripadá do úvahy približne na jeseň 2019,” naznačil termínový interval architekt M. Marko.

Objekt vyrastie neďaleko križovatky Stromovej a Bratislavskej ulice v administratívno – priemyselnej časti Trnavy za železničnou stanicou.

Strategická lokalita je blízko centra mesta, má výborné napojenie na diaľnicu D1, pre peších je výhodou dostupnosť vlakovej a autobusovej stanice, pošty či nemocnice.

Interiérové priestory budovy sú navrhnuté ako jednotlivé kancelárske segmenty so základnou veľkosťou 27 metrov štvorcových až do 580 metrov štvorcových. Každý zo záujemcov si svoje kancelárie bude môcť prispôsobiť podľa svojich potrieb a predstáv.

VIZUALIZÁCIE: SMF MARKO

Z hľadiska použitých technológií bude budova Eco Station využívať ako zdroj tepla a chladu energiu z tepelných čerpadiel. Na kúrenie a chladenie budovy bude použitá technológia tzv. aktivácie betónového jadra.

Podľa slov Miroslava Marka to v podstate znamená, že v stropoch budú nainštalované trubky, ktoré budú slúžiť nielen na kúrenie, ale aj chladenie priestorov. Táto technológia odstraňuje používanie klasickej klimatizácie a použitie veľkého množstva prúdiaceho vzduchu. Priestor sa ochladzuje aj vykuruje sálaním zo stropu.

V Eco Station použijú aj rekuperačné jednotky s centrálnym rozvodom vzduchu a centrálnou rekuperačnou jednotkou.

“Hoci obstarávacie náklady pri realizácii týchto technológií su vyššie, výhodou do budúcnosti je aj skutočnosť, že vlastníci priestorov nebudú musieť riešiť napríklad nákup a prevádzku klimatizačných jednotiek. Ďalšou výhodou v prípade rekuperácie je odvádzanie vydýchaného vzduchu z budovy a využívanie stáleho prívodu čerstvého vzduchu. V porovnaní s klimatizáciou, ktorá využíva stále ten istý vzduch ako napríklad v lietadle, ide o zdravší spôsob fungovania. Chlad či teplo pre miestnosti zase dodáva sálavé chladenie zo stropov. Zdrojom energie sú už spomenuté tepelné čerpadlá,” vysvetlil v skratke energetický princíp budovy autor projektu.

Podobne ako v prípade Zeleného átria aj Eco Station bude mať tzv. zelenú strechu. Časť strešných priestorov bude prístupná obyvateľom objektu vo forme terasy. Zeleň vyrastie aj v priamom dotyku budovy, od železnice v rámci sadových úprav pribudnú vzrastlé stromy.

Obvodové konštrukcie budú murované so zeteplením, na konštrukcie interiérových priečok použijú sadrokartón. Okná zatienia exteriérové žalúzie.

Pre potreby parkovania áut bude slúžiť 90 parkovacích miest, z nich asi päťdesiat pod budovou. Pri budove budú inštalované aj nabíjacie stanice pre elektromobily a prístrešok pre bicykle.

V rámci spoločných priestorov v budove vyčlenia miesto s možnosťou využitia sprchy. “Keď niekto príde do práce bicyklom, bude mať možnosť v prípade potreby sa osprchovať. Vo veľkej väčšine budov na Slovensku v súčasnosti takáto možnosť chýba a je to jeden z vážnych nedostatkov, ktorý mnohých ľudí odrádza pred používaním bicykla na cestu do práce,” poznamenal konateľ spoločnosti SMF Marko.

Predaj priestorov a komunikáciu pre záujemcov o projekt Eco Station zabezpečuje spoločnosť Neoreal, viac sa dozviete na www.neoreal.sk , telefonicky na číslach  0908 560 294 a 0904 618 332. alebo na www.ecostation.sk.


Vyznačenie lokality s umiestnením budovy Eco Station

Ulož ako PDF
Napísal 3. mája 2018 16:10. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Pripravuje sa výstavba moderného administratívneho projektu Eco Station v Trnave”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.