reklama

Pri obchvate otvorili nové obchodné centrum The Mall s hypermarketom Carrefour

Nové obchodné centrum The Mall Trnava pri juhovýchodnom otvorili v utorok 25. marca 2014 slávnostným prestrihnutím pásky veľvyslanec Francúzskej republiky na Slovensku Didier Lopinot, viceprimátor Trnavy Bystrík Stanko a zástupcovia investorov.

Realizácia projektu obchodného centra s hypermarketom Carrefour, retailovou časťou a samostatnou predajňou Stihl a kaviarňou si vyžiadala investície približne 9,5 milióna eur a prináša viac ako 17 – tisíc metrov štvorcových predajnej plochy.

tmt-T
Projekt The Mall Trnava je umiestnený pri obchvate

The Mall Trnava (TMT) je dielom skupiny developerov pod vedením belgickej Extensa Group, ktorá kooperovala s ďalšími investorskými partnermi z Rakúska, Francúzska a Slovenska.

Stavebné práce započali v septembri 2013. Teší ma, že stanovený termín dokončenia a otvorenia projektu sa nám podarilo dodržať. Ďakujem všetkým našim partnerom a mestu Trnava za profesionálnu spoluprácu počas prípravy a realizácie projektu,” povedal zástupca spoločnosti Extensa Group Štefan Harmaňoš.

V Trnave otvára svoj prvý hypermarket značka Carrefour. „Ide o piaty Carrefour na Slovensku. Je to náš najmodernejší a najmenší koncept s rozlohou 3500 m2,“ poznamenal generálny riaditeľ RETAIL VALUE STORES Stephane Sellier.

V rámci projektu The Mall, teda vrátane hypermarketu Carrefour, si našlo prácu približne 150 ľudí.

Som rád, že sme sa tu dnes stretli pri príležitosti otváranie novej investície. Slovensko je pre Francúzsko dôležitou krajinou. Pôsobí tu takmer 400 firiem, ktoré zamestnávajú 35 – tisíc ľudí. Investície francúzskych podnikov na Slovensku predsatvujú objem 3,5 miliardy eur,“ poznamenal v príhovore veľvyslanec Didier Lopinot.

Pre verejnosť otvorili obchodné centrum v stredu 26. marca.

FOTOGALÉRIA:

V retailovej časti, tzv. Big Boxoch, otvorili svoje prevádzky diskont Tedi, DM Drogerie, obuv Deichmann, oblečenie a doplnky KiK, Takko Fashion, športový obchod Sportisimo, predajňa chovateľských potrieb, krmív a živých zvierat SUPER ZOO a dve predajne elektroniky a bielej techniky PLANEO Elektro a OKAY Elektrospotrebiče.

Zakrátko sprístupnia svoje prevádzky aj značky Dráčik a Royal Admiral. V letných mesiacoch pribudne známy reťazec s oblečením a doplnkami C & A.

Súčasťou prvého hypermarketu Carrefour v Trnave budú aj predajne ako napríklad Pepco či Tescoma, lekáreň, trafika, predajňa hodiniek a klenotov, bižutérie, stávková kancelária či ázijská reštaurácia.

V súčasnosti prebiehajú rokovania aj s ďalšími spoločnosťami, ktoré majú záujem umiestniť svoje prevádzky v rámci projektu TMT,” priblížil Š. Harmaňoš.

Návštevníci obchodného centra budú mať k dispozícii takmer 700 parkovacích miest. V zóne pribudla aj nová kruhová križovatka a obslužné komunikácie.

Počas prvého otváracieho víkendu 29. a 30. marca bude prebiehať na otvorených plochách TMT kultúrno – spoločenský program.

Na pódiu vystúpia Allan Mikušek so skupinou, Bystrík Červený Band či detský folklórny súbor Drienka.

Pre deti budú pripravené tvorivé dielne, divadielko, ale aj jarná guľovačka. Program v sobotu večer uzatvorí veľký ohňostroj.

Developer už dnes pracuje aj na prípravách výstavby druhej fázy projektu, v rámci ktorej pribudne dvojpodlažný retailový objekt. Termín začiatku realizácie zatiaľ nebol stanovený.

Voľná plocha medzi retailovou časťou a reštauráciou Mc Donald’s bude dovtedy slúžiť ako zelená oddychová zóna.

Vznikne tu spevnený prírodný chodník, herné prvky pre najmenších a to všetko doplní veľká plocha s udržiavaným a zavlažovaným trávnikom, ktorý bude prístupný návštevníkom obchodnej zóny bez obmedzení.

tmt-program

Ulož ako PDF
Napísal 26. marca 2014 8:51. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Pri obchvate otvorili nové obchodné centrum The Mall s hypermarketom Carrefour”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.