reklama

Pri obchvate má stáť moderná ubytovňa pre zamestnancov okolitých závodov a firiem

Bratislavská spoločnosť Terra Libera, o ktorej sme písali pred pár dňami v súvislosti so zamýšľaným projektom moderného zábavného centra Detský svet, si necháva posudzovať úradmi ďalší investičný zámer – výstavbu ubytovacieho zariadenia pre zamestnancov okolitých závodov a firiem pod názvom Ubytovňa Trnava.

Aj tento projekt má byť situovaný v dotyku obchvatu v rámci obchodno – komerčnej zóny TMT The Mall Trnava.

Ako uvádza investor v materiáloch predložených v rámci schvaľovacieho procesu, Ubytovňa Trnava má poskytnúť „moderné ubytovanie s primeraným komfortom ubytovaných s dôrazom na prívetivé prostredie a dostupnosť k miestu pracoviska“.

Predpokladané investičné náklady na vybudovanie objektu vyčíslila spoločnosť Terra Libera na 3 500 000 eur.

Investor predpokladá, že v prípade vydania všetkých potrebných povolení by mohla začať výstavba počas jesene 2018, stavebné práce chce ukončiť do dvoch rokov.

Vizualizácia: Terra Libera, s.r.o.

Objekt ubytovne sa bude nachádzať na voľných pozemkoch neďaleko čerpacej stanice Tanker.

Budova má mať päť podlaží bez suterénu, pôdorysné rozmery sú 63,55 x 16 metrov, výška objektu dosiahne takmer 19 metrov.

Ubytovacie priestory sú riešené ako bunka pozostávajúca z dvoch izieb s balkónmi, kúpeľne, wc, spoločného vstupného priestoru s kuchynským kútom.

Kapacita ubytovne je navrhnutá na 174 izieb – na prvom podlaží 15 buniek s dvoma izbami a na ostatných od druhého po piate podlažie sa má nachádzať po 18 dvojizbových buniek.

Celková plocha riešeného územia ubytovne je 4900 metrov štvorcových, celková úžitková plocha dosiahne 5163 metrov štvorcových.

Parkovacie plochy sú navrhnuté na 77 miest pre autá a 16 pre bicykle.

„Zeleň priamo v riešenom území bude kultivovať priestor okolo objektu ubytovne, ale hlavne bude eliminovať zmenu klímy vznikom zastavanej plochy. Cieľom návrhu sadovníckych úprav je úprava plôch v okolí objektu ubytovne a tiež krajinárske začlenenie predmetnej stavby do okolitej krajiny. Plochy budú upravené výsadbou vzrastlých stromov, ktoré sú navrhované pri parkovacích miestach a zároveň kvôli vizuálnemu začleneniu stavby do okolitej krajiny tiež po obvode riešeného územia. Pred južnú fasádu objektu sa navrhujú úzkokorunné menšie stromy. Vstup do objektu je zdôraznený výsadbou dvoch solitérnych krov s podsadbou pôdopokryvných krov. Pred objektom a v niektorých častiach po obvode areálu sú plochy doplnené tiež voľne rastúcim živým plotom. Extenzívna strecha je navrhovaná ako porast rôznych druhov rozchodníkov,“ približuje investor v preloženom zámere.

Investor predpokladá so zamestnaním štyroch pracovníkov.


Umiestnenie plánovaného projektu na mape

Zdroj: Investor

Ulož ako PDF
Napísal 13. júla 2018 7:01. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Pri obchvate má stáť moderná ubytovňa pre zamestnancov okolitých závodov a firiem”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.