reklama

Do Trnavy sa chystá obchod s nábytkom a bytovými doplnkami Möbelix

Spoločnosť Europrojekt Theta developersky pripravuje už od roku 2011 na pozemkoch pri Piešťanskej ceste výstavbu dvoch komerčných objektov pre obchod a služby. Investorom jedného z nich je spoločnosť RAS Immobilien SK, ktorá plánuje postaviť v Trnave obchod s nábytkom a bytovými doplnkami Möbelix. V druhom jednopodlažnom nákupnom centre sa bude nachádzať viacero obchodných prevádzok.

Projekt má vydané niekoľko rokov právoplatné stavebné rozhodnutie. Na pozemkoch už prebehli stavebné práce technického charakteru – ako sú napríklad realizácie inžinierskych sietí či verejného osvetlenia. Europrojekt Theta, spoločne so súsednými investormi Tesco a developermi obytného súboru Zátvor II. už v roku 2014 zrealizovali a odovzdali do majetku mesta aj podmienenú investíciu v podobe výstavby okružnej križovatky Bučianska – Piešťanská a 300 – metrovej prepojovacej komunikácie – Východnej ulice.

Zámer oficiálne nazvaný Občianska vybavenosť pri Piešťanskej ceste bude pozostávať z dvoch komerčných objektov. Pôvodný projekt developer čiastočne upravil a pozmenil v nadväznosti na urbanistický plán susednej zóny Zátvor II., ako aj z dôvodu prekategorizovania a zrušenia ochranného pásma komunikácie I/61 – Piešťanská cesta.

Celková plocha riešeného územia sa zmení len mierne o 120 m2 na 49 395 metrov štvorcových. Nový návrh zmeny počíta s nárastom zastavanej plochy prvého obchodného objektu z 5436 na 8128 metrov štvorcových, zastavanosť objektu Möbelix sa zvýši podľa tohto návrhu z pôvodných 5561 na 6 701 metrov štvorcových.Zóna s obchodnou vybavenosťou bude situovaná v blízkosti Piešťanskej cesty na pozemkoch pri okružnej križovatke

Zmena spočíva aj vo výškovom rozsahu trojpodlažného objektu Möbelix z pôvodných siedmich metrov na 7,5 až 18,5 metra. Výška prvého objektu pre obchod a služby zostala na pôvodnej úrovni sedem metrov.

Pozmenený návrh zmeny počíta aj s realizovaním zelených striech, ktoré v pôvodnom projekte neboli. Plocha ekologických zelených striech na oboch objektoch dosiahne spolu viac ako 8200 metrov štvorcových.

Ďalších vyše 12-tisíc metrov štvorcových budú tvoriť plochy parkovej a izolačnej zelene. V rámci výstavby bude riešená aj výsadba stromov a úprava zelene medzi areálom vodárenského sadu a prístupovou cestou na východnej strane a takisto z južnej strany medzi okružnou komunikáciou a Piešťanskou cestou.

Developer počíta s vybudovaním 368 parkovacích miest. Obchodné centrum pri Piešťanskej ulici by malo priniesť asi 120 pracovných pozícií.

Celkové náklady na realizáciu komerčnej zóny pri Piešťanskej ceste sú odhadované na 14,3 milióna eur.

Umiestnenie objektov občianskej vybavenosti, prepojovacej komunikácie, obslužnej komunikácie, spevnených plôch, prislúchajúcich cyklochodníkov, chodníkov a zelene je v súlade s Územným plánom mesta Trnava.

Predpokladaný začiatok výstavby je plánovaný na rok 2019, realizácia má trvať približne dvanásť až trinásť mesiacov.

Zdroj: Atelier DV / Europrojekt Theta

Ulož ako PDF
Napísal 22. augusta 2018 14:38. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Do Trnavy sa chystá obchod s nábytkom a bytovými doplnkami Möbelix”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.