reklama

Möbelix pri Vodárni začnú stavať najskôr na jeseň

Spoločnosť Europrojekt Theta 8 SK developersky pripravuje už od roku 2011 na pozemkoch pri Piešťanskej ceste v lokalite za areálom Vodárne a obytnou zónou Arbori výstavbu dvoch komerčných objektov pre obchod a služby. Investorom jedného z nich je spoločnosť RAS Immobilien SK, ktorá plánuje postaviť v Trnave obchod s nábytkom a bytovými doplnkami Möbelix. V druhom jednopodlažnom nákupnom centre sa bude nachádzať viacero obchodných prevádzok.

Europrojekt Theta 8 SK získal 22. januára 2020 stavebné povolenie k zmene stavby objektov okružnej križovatky, prepojovacej komunikácie, obslužných komunikácií a spevnených plôch.

Developer pôvodne plánoval začať so samotnou výstavbou v priebehu minulého roka, dnes to podľa našich informácií vyzerá skôr tak, že stavať sa začne najskôr na jeseň 2020.Zóna s obchodnou vybavenosťou bude situovaná v blízkosti Piešťanskej cesty na pozemkoch pri okružnej križovatke

Ako nás informoval zdroj, ktorý má blízko k procesu projektovej prípravy, ako prvý z dvoch komerčných objektov sa začne stavať zrejme predajňa Möbelix.

Druhý objekt, investorom ktorého je iná spoločnosť, bude vybudovaný následne. Tu má vzniknúť 9 obchodných prevádzok.

V rámci aktuálneho stavebného povolenia došlo na základe poznatkov a výsledkov povoľovacieho procesu k niekoľkým zmenám.

Tie sa týkajú napríklad nových 32 parkovacích miest pre zamestnancov, celkový počet parkovacích miest sa zvýšil z 360 na 383.

Parkoviská budú vybudované z drenážnej dlažby, ktorá bude prepúšťať dažďové zrážky do spodných vôd.

V rámci parkovacích plôch pribudnú aj plochy určené pre výsadbu stromov.

Investor tiež vysadí nový park, ktorý bude umiestnený medzi Východnou ulicou a areálom Vodárne.

Súčasťou zmien bude aj dodatočné vybudovanie chodníka s cyklochodníkom, ktorý bude plynulým pokračovaním jestvujúceho chodníka s cyklochodníkom vedeného po ľavej strane Východnej ulice.

“Proces od podania do ukončenia stavebného konania trvá približne pol roka. Ak Möbelix podá žiadosť o vydanie stavebného povolenie v priebehu jari, tak s vydaním stavebného povolenia možno počítať najskôr v septembri 2020,” skonštatoval náš zdroj.

Samotná výstavba môže trvať približne dvanásť mesiacov.

Na pozemkoch dotknutých pozemkoch v minulosti už prebehli stavebné práce technického charakteru – ako sú napríklad realizácie inžinierskych sietí či verejného osvetlenia.

Europrojekt Theta 8 SK, spoločne so susednými investormi Tesco a developermi obytného súboru Zátvor II., už v roku 2014 zrealizovali a odovzdali do majetku mesta aj podmienenú investíciu v podobe výstavby okružnej križovatky Bučianska – Piešťanská a 300 – metrovej prepojovacej komunikácie – Východnej ulice.

Ulož ako PDF
Napísal 31. januára 2020 8:27. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Möbelix pri Vodárni začnú stavať najskôr na jeseň”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.