reklama

Möbelix pri Vodárni začnú stavať najskôr na jeseň

Spoločnosť Europrojekt Theta 8 SK developersky pripravuje už od roku 2011 na pozemkoch pri Piešťanskej ceste v lokalite za areálom Vodárne a obytnou zónou Arbori výstavbu dvoch komerčných objektov pre obchod a služby. Investorom jedného z nich je spoločnosť RAS Immobilien SK, ktorá plánuje postaviť v Trnave obchod s nábytkom a bytovými doplnkami Möbelix. V druhom jednopodlažnom nákupnom centre sa bude nachádzať viacero obchodných prevádzok.

Europrojekt Theta 8 SK získal 22. januára 2020 stavebné povolenie k zmene stavby objektov okružnej križovatky, prepojovacej komunikácie, obslužných komunikácií a spevnených plôch.

Developer pôvodne plánoval začať so samotnou výstavbou v priebehu minulého roka, dnes to podľa našich informácií vyzerá skôr tak, že stavať sa začne najskôr na jeseň 2020.Zóna s obchodnou vybavenosťou bude situovaná v blízkosti Piešťanskej cesty na pozemkoch pri okružnej križovatke

Ako nás informoval zdroj, ktorý má blízko k procesu projektovej prípravy, ako prvý z dvoch komerčných objektov sa začne stavať zrejme predajňa Möbelix.

Druhý objekt, investorom ktorého je iná spoločnosť, bude vybudovaný následne. Tu má vzniknúť 9 obchodných prevádzok.

V rámci aktuálneho stavebného povolenia došlo na základe poznatkov a výsledkov povoľovacieho procesu k niekoľkým zmenám.

Tie sa týkajú napríklad nových 32 parkovacích miest pre zamestnancov, celkový počet parkovacích miest sa zvýšil z 360 na 383.

Parkoviská budú vybudované z drenážnej dlažby, ktorá bude prepúšťať dažďové zrážky do spodných vôd.

V rámci parkovacích plôch pribudnú aj plochy určené pre výsadbu stromov.

Investor tiež vysadí nový park, ktorý bude umiestnený medzi Východnou ulicou a areálom Vodárne.

Súčasťou zmien bude aj dodatočné vybudovanie chodníka s cyklochodníkom, ktorý bude plynulým pokračovaním jestvujúceho chodníka s cyklochodníkom vedeného po ľavej strane Východnej ulice.

„Proces od podania do ukončenia stavebného konania trvá približne pol roka. Ak Möbelix podá žiadosť o vydanie stavebného povolenie v priebehu jari, tak s vydaním stavebného povolenia možno počítať najskôr v septembri 2020,“ skonštatoval náš zdroj.

Samotná výstavba môže trvať približne dvanásť mesiacov.

Na pozemkoch dotknutých pozemkoch v minulosti už prebehli stavebné práce technického charakteru – ako sú napríklad realizácie inžinierskych sietí či verejného osvetlenia.

Europrojekt Theta 8 SK, spoločne so susednými investormi Tesco a developermi obytného súboru Zátvor II., už v roku 2014 zrealizovali a odovzdali do majetku mesta aj podmienenú investíciu v podobe výstavby okružnej križovatky Bučianska – Piešťanská a 300 – metrovej prepojovacej komunikácie – Východnej ulice.

Ulož ako PDF
Napísal 31. januára 2020 8:27. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Möbelix pri Vodárni začnú stavať najskôr na jeseň”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.